Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów
Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów
Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów

Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów

22,33 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 22,33 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość e-sklepów w systemie aby odszukać świetną ofertę dla Ciebie. Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów Centrum badań Nad Zagładą Żydów z kategorii audiobooki kupisz w cenie 22,33 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 22,33 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • 9788363444242
 • Raul Hilberg
 • Stowarzyszenie Centrum badań Nad Zagładą Żydów
 • 192
 • 2012
 • historia

Opis Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów

"Neumann skinął głową po raz trzeci. Czy zgodziłby się zostać promotorem mojej rozprawy doktorskiej "Zagłada Żydów europejskich"? W zanadrzu miałem korzystnie skonstruowany dwudziestostronicowy konspekt, byłem gotów mu go wręczyć. Neumann zgodził się, ale nie miał wątpliwości, że w tym momencie odrywam się od głównego nurtu badań naukowych i wkraczam na teren, który omijali zarówno naukowcy, jak i ogół społeczeństwa. Wypowiedział jedynie cztery słowa: "To będzie twój pogrzeb".". z rozdziału "Początki" Raul Hilberg, amerykański historyk żydowskiego pochodzenia, urodził się w Wiedniu w 1926 roku. W 1938 roku wyemigrował z rodziną do Ameryki. Pod koniec II wojny światowej w czasie służby wojskowej trafił do Departamentu Dokumentacji Wojennej, tam zetknął się z biurokratycznym zapisem Holokaustu, co stanowiło impuls do późniejszych pracy akademickiej dotyczącej Zagłady. Od 1955 roku do emerytury wykładał na Uniwersytecie Vermont. Jego monumentalna monografia zagłady Żydów europejskich była pierwszym tak wielkim, pełnym i skrupulatnym opracowaniem i do dziś jest uznawana za jedną z podstawowych syntez przebiegu i organizacji hitlerowskiego planu wymordowania europejskich Żydów. Inna pozycja autora Sprawcy, ofiary, świadkowie. Zagłada Żydów 1933-1945 przez wprowadzenie do historiografii dziś już konwencjonalnego podziału na sprawców, ofiary i świadków (choćby przy zastrzeżeniu, iż współcześnie podział ten wydaje się zbyt schematyczny) stanowiła kolejny kamień milowy w badaniach nad Zagładą. W "Pamięci i polityce" Hilberg pisze o swoim życiu, które wypełniła praca historyka Zagłady. Nie tyle pisarza historycznego, ile badacza historii, który całe dorosłe życie studiował problematykę zagłady Żydów, szukając do niej odpowiedniego schematu analitycznego. Poświęcił się temu zadaniu w takim stopniu, iż spisując dzieje swojego życia, skupił się właśnie na pracy zawodowej. W książce autor odkrywa swój warsztat badawczy, przedstawia wieloletnie benedyktyńskie dociekania archiwalne, prezentuje problemy związane z zabiegami o publikację swojej książki czy niechętne nastawienie do zawartych w niej konkluzji ze strony prominentnych środowisk naukowych.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów
Kategoria Audiobooki
ISBN 9788363444242
Autor Raul Hilberg
Wydawnictwo Stowarzyszenie Centrum badań Nad Zagładą Żydów
Ilość stron 192
Rok wydania 2012
Tematyka historia
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 22,33 zł
Najwyższa cena 22,33 zł
W bazie od 15.09.2013
Data aktualizacji 29.05.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia historii cen pozwoli Ci podejmować.

nie udało się nam zebrać historycznych danych na temat cen dla produktu Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów (Audiobooki). Spróbuj proszę ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Nabyłeś ten produkt? Daj znać innym, co o nim myślisz.

Na chwilę obecną brak recenzji Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów. Bądź pierwszym, który dodaje opinię!

Znalezione oferty w bazie

Ewentualne koszty dostawy dla Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów Centrum badań Nad Zagładą Żydów nie są uwzględnione w cenach prezentowanych poniżej ofert. Przed wyborem sklepu, pozyskaj informacje o prestiżu sklepu i nie zapomnij o możliwości pojawienia się kosztów powiązanych z wysyłką. Katalog propozycji jest stale odświeżana co jakiś czas, około raz na kilka / kilkanaście minut.

 • Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów (idź do TaniaKsiazka.pl)

  Pamięć i polityka droga historyka zagłady Centrum badań nad zagładą żydów Sklep on-line
  ★★★★★
  22,33 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Centrum badań Nad Zagładą Żydów

Produkty powiązane

Zagłada żydów. studia i materiały nr 11 r. 2015
Centrum Badań nad Zagładą Żydów
Zagłada żydów. studia i materiały nr 13 r. 2017
Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...