Drogi do onkologii
Drogi do onkologii
Drogi do onkologii

Drogi do onkologii

36,77 zł

Promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 36,77 zł

Przejrzeliśmy bazę internetowych sklepów w naszej bazie aby odnaleźć najkorzystniejszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Drogi do onkologii PZWL z kategorii zdrowie, medycyna, uroda kupisz w cenie 36,77 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Cena 36,77 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Zdrowie, medycyna, uroda
  • PZWL
  • 9788320054309
  • twarda
  • Renata Furman
  • Wydawnictwo Lekarskie PZWL
  • 140
  • 2017

Opis Drogi do onkologii

Drogi do onkologii Nie jest to książka o historii rozwoju polskiej onkologii. Nie jest to książka o organizacji bądź strukturze dziedziny będącej aktualnie ważnym elementem życia społecznego. Zebraliśmy tu jednostkowe historie współczesnych polskich onkologów, opowiedziane przez samych bohaterów.

Pokazali oni swoje drogi do onkologii - która była i pozostaje domeną innowacji, a także fascynujących zmagań z odwiecznym wrogiem ludzkości - chorobą nowotworową. Poszczególne rozdziały stanowią autoryzowane zapisy rozmów z dziewięcioma wybitnymi onkologami.

Rozmowy przeprowadziła Renata Furman. Aktualnie - zastępca redaktora naczelnego czasopisma,,Służba Zdrowia" i Dyrektor Działu Analiz Systemowych Instytutu Ochrony Zdrowia. Uprzednio, przez niemało lat - rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia i centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Osoba rozpoznawalna, moderatorka licznych debat medycznych i okołomedycznych. Autorka tak pisała o swym pomyśle na tę książkę:,,Tworzenie się innowacyjnej polskiej służby onkologicznej to zaledwie kilka ostatnich dziesięcioleci.

Nie tak znowu dawne lata 50. XX wieku to czas, kiedy profesor Tadeusz Koszarowski - który w kształtowaniu onkologii jako dyscypliny naukowej i medycznej odegrał w Polsce kluczową rolę - sformułował definicję onkologii i jako pierwszy zaczął ujmować walkę z rakiem w kontekście zdrowia publicznego.

W ten front walki z nowotworami zaangażowali się wychowankowie profesora Koszarowskiego, a następnie ich uczniowie. Wielu z nich jest do dzisiaj aktywnych zawodowo; niestety, coraz liczniejsi odchodzą z tego świata.

Moim zamiarem było pokazanie zawodowych losów czołowych polskich onkologów, przedstawionych w formie monologów na temat oraz niedługie przedstawienie kształtowania się polskiej myśli i służby onkologicznej.

Losy polskich onkologów, znanych nie tylko swemu zawodowemu środowisku, mogą zainteresować obfity krąg czytelników". Wspomnieniami podzielili się: prof. Dr hab. N. Med. Jacek Jassem - kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, członek władz polskich i europejskich towarzystw naukowych zrzeszających onkologów, autor projektu ustawy o całkowitym zakazie palenia w miejscach publicznych, przyjętej w 2010 roku; prof.

dr hab. N. Med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak - kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, konsultant krajowy w dziedzinie hematologii, wykonawca pierwszego w Polsce zabiegu allogenicznego przeszczepienia szpiku w 1984 roku; prof.

dr hab. N. Med. Maciej Krzakowski - kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej, przewodniczący Krajowej Rady do spraw Onkologii stwarzającej Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych; prof.

dr hab. N. Med. Andrzej Kułakowski - następca profesora Tadeusza Koszarowskiego w Klinice Chirurgii Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, pionier w zakresie technik chirurgii onkologicznej, a także chirurgii rekonstrukcyjnej, wychowawca wielu pokoleń lekarzy; dr n.

med. Janusz Meder - kierownik Oddziału Zachowawczego Kliniki Nowotworów Układu absorpcyjnego w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, ekspert w dziedzinie radioterapii, prezes Polskiej Unii Onkologii, stowarzyszenia, które doprowadziło do reaktywacji Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych; prof.

dr hab. N. Med. Marek Nowacki - od 1995 roku kierownik ówczesnej Kliniki Nowotworów Jelita Grubego w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, dyrektor ursynowskiego ośrodka (od 1999 do 2009 roku) i konsultant krajowy w dziedzinie onkologii (od 1986 do 1997 roku); dr hab.

n. Med. Tadeusz Pieńkowski, prof. CMKP - prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi, członek władz Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego (SIS/ISS), dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologii prof.

dr hab. N. Med. Edward Towpik - twórca prekursorskiego Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, redaktor naczelny pisma,,Nowotwory.

Journal of Oncology", dyrektor Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Dr hab. N. Med. Witold Zatoński - wieloletni kierownik jednostki epidemiologicznej i pełnomocnik do spraw profilaktyki w Centrum Onkologii - Instytucie im.

M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, przewodniczący Rady Naukowej Krajowego Rejestru Nowotworów, założyciel Fundacji Promocji Zdrowia, inicjator rewolucyjnej, wzorcowej akcji profilaktycznej,,Rzuć palenie razem z nami".

Każde ze wspomnień ma jednostkowe rysy: część jest chłodniejsza i bardziej syntetyczna, część zdradza dążenie do bogatszego sportretowania środowisk, o których mowa. Wspólna wydaje się chęć wyeksponowania, że onkologia kształtowała się w sztafecie pokoleń, wbrew zastanym rozgraniczeniom instytucjonalnym,jednostkowości obdarzone wyobraźnią i odwagą musiały zmierzać do celu w poprzek procedur lub zgoła slalomem.

I że najwięcej prawidłowego wynikało ze spotkań wizjonerów, jak też z cierpliwego przenoszenia na polski (a w znacznym stopniu jeszcze peerelowski) grunt rozwiązań, które przesądziły o sukcesie onkologii na Zachodzie.

Ta książka ma w sobie coś z warstwy emocjonalnej filmu Bogowie (2014) Łukasza Palkowskiego. Fakty, oceny - i anegdoty: Kto był znany jako,,Amerykański Gracz"$554 Jaką umowę profesor Jędrzejczak renegocjował w barze z hamburgerami$555 Dlaczego podczas wykładu norweskiego onkologa słuchacze zaczęli wznosić kciuki$556 Kto pracował jako bramkarz w Medyku$557 Kiedy onkolodzy z Japonii spali pod ścianami na Kremlu$558

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Drogi do onkologii
Kategoria Zdrowie, medycyna, uroda
Marka PZWL
ISBN 9788320054309
Oprawa twarda
Autor Renata Furman
Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Ilość stron 140
Rok wydania 2017
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 36,77 zł
Najwyższa cena 36,77 zł
W bazie od 03.09.2017
Data aktualizacji 23.11.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność monitorowania zmian cen pozwala na porównanie wartości towaru w czasie.

Na chwilę obecną nie posiadamy danych archiwalnych cenowych dla produktu Drogi do onkologii. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Recenzje / opinie

Podziel się z nami swoją opinią o produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym użytkownikom.

Nie mamy jeszcze opinii na temat Drogi do onkologii. Czy chciałbyś dodać pierwszą recenzję?

Znalezione oferty w bazie

Do kwot pokazanych niżej dla Drogi do onkologii PZWL nie wliczono ewentualnych kosztów wysyłki. Zanim dokonsz zakupu, zorientuj się w renomie firmy i nie zapomnij o możliwości doliczenia dodatkowych kosztów. Lista propozycji cenowych jest stale odświeżana co jakiś czas, około raz na kilka / kilkanaście minut.

  • Drogi do onkologii (idź do TaniaKsiazka.pl)

    Drogi do onkologii Sklep on-line
    ★★★★★
    36,77 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Zdrowie, medycyna, uroda PZWL

Produkty powiązane

Żywienie w osteoporozie
PZWL
Atlas histopatologii
PZWL

Inne z kategorii Zdrowie, medycyna, uroda

Chory na nowotwór,898KS (5403740)
Medical Education
Władza seksu Borgis
Borgis
Jelita wiedzą lepiej
Otwarte
Interna Szczeklika. Mały podręcznik
9788374304603
...