Celem publikacji jest upowszechnienie wiedzy na temat nowych technologii, przydatnych w pracy osób, które wykonują zawody prawnicze. Autorzy wybrali zagadnienia, które bezpośrednio odnoszą się do praktyki prawniczej.
równocześnie opisują je w sposób, który umożliwi - choćby zupełnym laikom - ocenę zalet, ale też potencjalnych zagrożeń ze strony rozwiązań LegalTech. Dzięki temu książka kreuje świadomość nowych technice i pomaga dokonać przemyślanych wyborów w tym zakresie.
Publikacja jest podzielona na 3 części. Pierwsza dotyczy narzędzi służących do wyszukiwania danych o prawie (legal research). W drugiej opisane zostały wybrane narzędzia i praktyki z obszaru LegalTech, które upraszczają przetwarzanie i wykorzystywanie tych danych.
Trzecia część to analiza problemu cyberbezpieczeństwa kancelarii prawnej. W rozdziale opisano m.in. Najszczególniejsze zagrożenia dla kancelarii i błędy i mity związane z postrzeganiem cyberbezpieczeństwa.
Czytelnik znajdzie dodatkowo poręczne wskazówki, jak zbudować system bezpieczeństwa IT w kancelarii. Autorami poszczególnych tekstów są eksperci, którzy opisywane zagadnienia i technologie znają,,od kuchni".
Najważniejsze tematy poruszone w książce: Wyszukiwarka Google a wyszukiwarki w systemach danych prawnej Czego nie ma w bazach danych prawnej$168 Wyszukiwanie orzeczeń w czasach,,orzeczeniowego tsunami" i analityka predykcyjna prawidłowe i ryzykowne praktyki podczas researchu prawnego Digitalizacja akt i rozwiązania chmurowe dla wspólnej pracy nad dokumentami Zarządzanie wiedzą w kancelarii Ocena rentowności wdrożonego oprogramowania nowe możliwości i porady w zakresie komunikacji online z klientami Eksperckie rekomendacje w obszarze cyberbezpieczeństwa.,,Chcieliśmy pokazać, jak rozpocząć przygodę z LegalTech i uczynić to z zastosowaniem maksymalnie ergonomicznych przykładów i maksymalnie prostego języka" Patryk Ciurak,,To książka napisana przez praktyków.