Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic. Mistrz opowiadań w najlepszej formie. Takie właśnie opinie krążą na temat Andrzeja Pilipiuka i jego tekstów, tworzą legendę, przysparzają rzesze wiernych czytelników.
Każde z jego opowiadań jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości. Taki również jest zbiorek „Reputacja" - prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. W tym świecie spotkamy: doktora Skórzewskiego na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieprzewidzianie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu; Roberta Storma, który szuka cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka; stare ikony, przerażającego mieszkańca szklanej kuli i szachownicę z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieprzewidzianego spotkania.
Zbiorek „Reputacja" to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już dzisiaj. Andrzej Pilipiuk (ur. 1974, Warszawa) - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy.
Z wykształcenia jest archeologiem. Zadebiutował opowiadaniem „Hiena" w 1996 roku na łamach „Fenixa". W 2002 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Janusza Zajdla. Jest najlepiej znany czytelnikom, dzięki cyklowi powieści, których głównym bohaterem jest Jakub Wędyrowicz: „Kroniki Jakuba Wędrowycza" (2001), „Czarownik Iwanow" (2002), „Weźmisz czarno kure" (2002), „Zagadka Kuby Rozpruwacza" (2004), „Wieszać każdy może" (2006), „Homo Bimbrownikus" (2009) i „Trucizna" (2012).
Na podstawie ostatniego opowiadania nakręcono serial „Zatruty czwartek".