Bracia moskale a układ warszawski Fronda
Bracia moskale a układ warszawski Fronda
Bracia moskale a układ warszawski Fronda

Bracia moskale a układ warszawski Fronda

38,81 zł

Specjalna promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą propozycję ma TaniaKsiazka.pl w cenie 38,81 zł

Przejrzeliśmy całą bazę sklepów internetowych w systemie Docero aby wyszukać najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Bracia moskale a układ warszawski Fronda Fronda z kategorii polityka, publicystyka, eseje kupisz w cenie 38,81 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Wyświetlona cena 38,81 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Polityka, publicystyka, eseje
 • Fronda
 • 9788380798830

Opis Bracia moskale a układ warszawski Fronda

Układ o Przyjaźni, Współpracy i Pomocy Wzajemnej z dniem 14 maja 1955 r. Nazywany Układem Warszawskim, był sowieckim dyktatem narzuconym przez Braci Moskali państwom Europy Środkowo-Wschodniej.

Wbrew sloganom nie było w nim miejsca na przyjaźń, współpracę i pomoc wzajemną, chyba, że służyło to sowieckiej imperialnej racji stanu. Szefem Paktu Warszawskiego zostawał zawsze z automatu sowiecki marszałek, a poszczególne piony organizacyjne Układu Warszawskiego były w istocie prostym przedłużeniem ministerstwa Obrony ZSRS.

To Sowieci wytyczali kierunki rozwoju polityczno-militarnego Układu, swobodnie dysponując potencjałem wojskowo-zbrojeniowym państw członkowskich. Sowieckie szefostwo umiejętnie rozgrywało poszczególne kraje między sobą; Słowacy mieli stawiać do pionu niepokornych Węgrów, a ortodoksyjni Bułgarzy mieli za zadanie szachować Polaków i spiłować ich narodowe aspiracje.

Nic dziwnego, że dziejach Paktu Warszawskiego miały miejsce co stanowiło ewenement w skali światowej zbrojne najazdy członków koalicji na współ koalicjanta. Najpierw, w 1956 r., wojska sowieckie utopiły we krwi Powstanie Węgierskie w Budapeszcie, a wcześniej wyprowadziły z koszar stacjonujące w Polsce jednostki wojskowe Północnej Grupy Wojsk, aby wpłynąć na obsadę kadrową zawiązującego się nowego układu rządzącego.

W sierpniu 1968 roku Moskale zaatakowali Czechosłowację, która usiłowała poluźnić sowiecką smycz. Tym razem Układ Warszawski przeprowadził regularną inwazję na kraj, któremu gwarantował przyjaźń, współpracę i pomoc wzajemną, wprowadzając w granice niepodległego państwa czechosłowackiego wojska większości członków paktu, które rozbroiły, lub zablokowały w koszarach czeskie siły zbrojne.

Prawdziwe oblicze Układu Warszawskiego, który wynosząc na sztandary hasła walki o pokój i bezpieczeństwo w świecie, stanowił największe zagrożenie dla państw Europy Zachodniej. Tylko dzięki występowaniu wojsk amerykańskich w Europie i wyjątkowości państw NATO, ten zamysł nigdy się nie zmaterializował.

Dziś, kiedy Kreml podejmuje próby odbudowy Imperium Zła, pamiętajmy, że tylko silna występowanie wojsk Paktu Północnoatlantyckiego w Europie może pokrzyżować mu zamiary zbrojnego zdominowania kontynentu europejskiego. Bo z planów wyprawy aż do Lizbony i Brukseli Bracia Moskale nigdy nie zamierzają zrezygnować.

O tych wszystkich zagrożeniach i prawdziwym obliczu wojowników z nadania Moskwy napisałem w niniejszej pracy. To moja kolejna książka z serii odkłamujących dzieje LWP, wiernego sojusznika armii sowieckiej.

dr Lech Kowalski

Tytuł Bracia Moskale a Układ Warszawski Autor Lech Kowalski Wydawnictwo Fronda EAN 9788380798830 ISBN 9788380798830 Kategoria Literatura, Polityka, Politologia liczba stron 592 Rok wydania 2023 Oprawa broszurowa

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Bracia moskale a układ warszawski Fronda
Kategoria Polityka, publicystyka, eseje
Marka Fronda
ISBN 9788380798830
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 38,81 zł
Najwyższa cena 38,81 zł
W bazie od 26.05.2023
Data aktualizacji 20.04.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania historii zmian cen pozwala użytkownikowi na obserwację wartości produktu w czasie.

Przepraszamy, ale na chwilę obecną nie ma dostępnych informacji z historią cen produktu.

Recenzje / opinie

Opinia użytkowników jest dla innych istotna! Wyślij swoją recenzję tego produktu.

Jeszcze nikt nie ocenił Bracia moskale a układ warszawski Fronda. Bądź pierwszy i dodaj swoją opinię!

Znalezione oferty w bazie

Do kwot wyświetlonych na poniższej liście dla Bracia moskale a układ warszawski Fronda Fronda nie wliczono ewentualnych kosztów wysyłki / dostawy. Przed określeniem, gdzie zrealizujesz zakup, zorientuj się w ocenie sklepu oraz nie zapomnij o doliczeniu dodatkowych kosztów jeżeli istnieją. Aktualizacja katalogu propozycji cenowych następuje co kilka / kilkanaście minut.

 • Bracia moskale a układ warszawski Fronda (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Bracia moskale a układ warszawski Fronda Sklep on-line
  ★★★★★
  38,81 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Polityka, publicystyka, eseje Fronda

Produkty powiązane

Fronda Dogmat i tiara
Fronda
Fronda Operacja muzeum
Fronda
Takie trudne miłosierdzie
Fronda

Inne z kategorii Polityka, publicystyka, eseje

Francoise dasturová Smrt: esej o konečnosti
Francoise Dasturová
Neuroeseje Ivan Rektor
Ivan Rektor
A życie jak rzeka Andrzej kalinin
Andrzej Kalinin
...