Wydanie Balladyny kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu odnajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyszczególnionie zagadnień, które z zasady pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę i w podręcznikach i na klasówkach.
mieści szczególnie szczegółowe streszczenie, a także drugie skrócone, usprawniające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę i znaczne charakterystyki bohaterów.przedstawiamy nieśmiertelny dramat Juliusza Słowackiego, który od pokoleń zaciekawia i intryguje widzów i czytelników.Historia początkuje się jak baśń, a kończy jak tragedia.
Oto w skromnej leśnej chatce mieszka wdowa z dwiema pięknymi córkami. Pewnego dnia w okolicy pojawia się młody i szlachetny hrabia Kirkor, który poszukuje w wiejskich domach trafnej kandydatki na żonę.
W te poszukiwania wplata swoje intrygi zazdrosna o jedną z dziewcząt wróżka Goplana - i od tej pory wszystko już idzie źle, opowieść toczy się przez nieszczęścia i zbrodnie do strasznego, ale sprawiedliwego finału.„(...) Myślę jednak, że dla wszelkich uczniów najlepszym rozwiązaniem będzie zakup książki składającej się z lektury z opracowaniem i czcionką ułatwiająca czytanie.
Każdy egzemplarz jest przygotowany z trosceą o każde pytanie, które uczniowie mogą znaleźć w teście ósmoklasisty lub na sprawdzianie sprawdzającym wiedzę z przeczytanej treści. Myślę, iż warto wyposażyć swoją domową biblioteczkę właśnie w te egzemplarze, z wydawnictwa Greg”.recenzjejoanny.blogspot.comSpis treści:BalladynaAkt IAkt IIAkt IIIAkt IVAkt VEpilogOpracowanie:Biografia Juliusza SłowackiegoGeneza BalladynyCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównych bohaterówCharakterystyka pozostałych postaciProblematyka- Motyw władzy w dramacie- Motyw sprawiedliwości- Tragizm w Balladynie- Baśniowość Balladyny i funkcja fantastyki- Romantyczna ironiaGatunek i budowa utworuCytaty, które mogą się przydaćIndeks komentarzy do tekstu