Wydanie małego Księcia kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu wynajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które z reguły pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach.
posiada bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie mieści plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę i pokaźne charakterystyki bohaterów.niewielkiego Księcia nie trzeba nikomu przedstawiać.
Ten chłopiec od lat uczy, jak patrzeć na świat oczami dziecka, jak nie zatracić wrażliwości i wyobraźni, czym jest prawdziwa przyjaźń i miłość.Powieść Antoine’a de Saint-Exupéry’ego została przetłumaczona na ponad 270 języków, kochana poprzez rzesze czytelników, należy do arcydzieł światowej literatury.śladowy Książę to wzruszająca, ciepła, pocieszająca lektura, o której nie sposób zapomnieć.
Zapraszamy do lektury, a może kiedyś niespodziewanie i do was przyjdzie znikomy chłopiec i poprosi: „Proszę, narysuj mi baranka”? Spis treściMały KsiążęRozdział IRozdział IIRozdział IIIRozdział IVRozdział VRozdział VIRozdział VIIRozdział VIIIRozdział IXRozdział XRozdział XIRozdział XIIRozdział XIIIRozdział XIVRozdział XVRozdział XVIRozdział XVIIRozdział XVIIIRozdział XIXRozdział XXRozdział XXIRozdział XXIIRozdział XXIIIRozdział XXIVRozdział XXVRozdział XXVIRozdział XXVIIOpracowanieBiografia autoraOkoliczności powstania utworuCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuDedykacjaCzas i miejsce akcjiCzas akcjiMiejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównych bohaterówMały KsiążęRóżaNarrator - pilotCharakterystyka pozostałych postaciProblematyka utworuPodróż drobnego KsięciaCzego dowiedział się drobny Książę w trakcie podróży?Czego szukał niepokaźny Książę podczas podróży?Poglądy na temat dorosłychO przyjaźniDlaczego dorośli nie posiadają przyjaciół?Miłość niewielkiego Księcia i różySymbolika w „niepokaźnym Księciu”Gatunek utworu„nieduży Książę” jako baśń filozoficznaBudowa utworuIndeks komentarzy do tekstu