Wydanie Potopu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu wyszukasz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyszczególnionie zagadnień, które z zasady pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę i w podręcznikach i na klasówkach.
gromadzi wyjątkowo szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, upraszczające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie gromadzi plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz spore charakterystyki bohaterów.Rok 1655, w granice Rzeczpospolitej wkracza olbrzymia armia szwedzka.
Polacy zapamiętają ten najazd jako „potop szwedzki”. Mnożą się zdrady - ulega szlachta pospolitego ruszenia pod Ujściem, Janusz Radziwiłł poddaje Litwę Szwedom. Ostoją Polaków staje się Częstochowa, w której obronie niebagatelną rolę odegra Andrzej Kmicic.
Bohaterskimi czynami za wszelką cenę będzie chciał odzyskać dobra imię polskiego szlachcica.recenzje:Fabuła powieści jest interesująca, choćby wzruszająca. Autor na kanwie konfliktu polsko-szwedzkiego, pokazał nam świat ówczesnej szlachty polskiej, w którym liczy się honor i odwaga (...) Wydawnictwo Greg oferuje czytelnikom piękne i kompletne wydanie powieści.
Wzbogacone jest ono na dodatek o opracowanie i streszczenie z myślą o wszystkich uczniach. Ta część pomoże im w pracy nad tekstem i utrwaleniu treści. Co ważne, lektura jest mocno i estetycznie wydana, a przy tym niedroga, co bez wątpienia jest zachętą do tego, żeby wzbogacić biblioteczkę o tak fantastyczny tytuł.testowanieartdzieciece.blogspot.comSpis treściPotopTom ITom IITom IIIOpracowanieBiografia Henryka SienkiewiczaKalendarium życia i twórczościGeneza i okoliczności powstania utworuWyjaśnienie tytułu utworuCo jest tematem utworu?Czas i miejsce akcji- Czas akcji- Miejsce akcjiPlan wydarzeń wątku historycznegoPlan wydarzeń wątku romansowo-przygodowegoBohaterowie utworuKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównego bohatera - Andrzej KmicicCharakterystyka pozostałych postaci- Aleksandra Billewiczówna (Oleńka)- Jan Onufry Zagłoba- Michał Jerzy Wołodyjowski- Janusz Radziwiłł- Bogusław RadziwiłłProblematyka utworuSposób kreowania bohaterów w PotopieGatunek utworuBudowa utworuNarracja w PotopieJęzyk w PotopieIndeks komentarzy do tekstu