Raj na ziemi$1567 Miejsce, gdzie wszyscy są szczęśliwi$1568 Dziś to nowa i wytworna galeria handlowa. Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. Czy można sobie wyobrazić ulepszony pomysł na spędzenie tego dnia, niż odwiedziny w centrum handlowym, zaprojektowanym poprzez sławnych dekoratorów wnętrz i pełnym niemal każdej rzeczy, o której się marzy - albo nie wiedziało, iż marzy$1569 Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji.
I czające się zagrożenie. Historia jednej nocy opowiedziana z siedmiu rozmaitych punktów widzenia. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, iż ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć sławę, jedno pieniądze, jedno coraz lepiej się bawi, a jedno chce tylko wypełniać porządnie swoje obowiązki.
Dwie osoby ścigają trzy, jedna ukrywa się przed resztą. Każde z nich jest gotowe na wszystko, by osiągnąć cel. Nawet zabić. Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło$1570 Kiedy za zakrętem czai się zło i nie wiadomo, komu ufać$1571 Kto dożyje poranka$1572 Czy istnieje jedna, prawdziwa wersja wydarzeń$1573 Od czego zależy prawda$1574 I co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy w galerii handlowej Raj$1575 Thriller psychologiczny, w którym nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje.
Marta Guzowska (ur. 1967) - od ponad dwudziestu lat jest archeologiem. Pracowała w Troi, w najszczególniej prestiżowych wykopaliskach świata. Autostopem zjeździła całą Turcję, wyspy greckie i pół basenu Morza Śródziemnego.
Mieszkała w wielu miejscach na świecie, nie za każdym razem bezpiecznych. W Turcji przeżyła trzęsienie ziemi, w Izraelu drugą intifadę. Ponad rok spędziła w Atenach, mieszkała też w Heidelbergu, Tybindze, Freibergu, Kopenhadze, Tel Awiwie, Budapeszcie i na Krecie.
Od dziewięciu lat żyje z rodziną w Wiedniu i tam pisze swoje książki. Współprowadzi portal,,Zbrodnicze siostrzyczki" i wraz ze współautorkami napisała książkę Mordercze miasta. Laureatka Nagrody szerokiego Kalibru w 2013 za debiut literacki - Ofiarę Polikseny, wyodrębniona także nominacją do tej nagrody za Głowę Niobe i Chciwość.
Laureatka Nagrody Złotego Pocisku za Regułę nr 1 (Marginesy 2017). Pozostałe jej książki także spotkały się z wyjątkowo dobrym przyjęciem: Głowa Niobe (2013), Wszyscy ludzie przez cały czas (2015), Czarne światło (2016), Chciwość (2016) i Ślepy archeolog (Marginesy 2018).