efektownie zilustrowana bajka z 16 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak śmieje się kot; kracze wrona; przy jakiej muzyce ucztuje się u króla; jak trębacze wygrywają fanfary; a czarodziej zmienia się w myszkę.
„Kot w obuwiu. Bajka dźwiękowa" w przekładzie Emilii Kiereś to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane za pomocą aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów.
Dźwięki tworzą trzeci rozmiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki doskonałym aranżacjom podobają się także dorosłym. Cała kolekcja Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok „Kota w butach" należą: „Czerwony Kapturek", „Aladyn", „Trzy nieznaczne świnki" i „Księga dżungli", powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i posiadają wobec nich pokaźniejsze wymogi.
ciekawa, postępowa formuła Bajek dźwiękowych namawia do czytania i powoduje, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, wyprodukowane poprzez najwybitniejszych francuskich rysowników.
Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone poprzez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą.
Bajki dźwiękowe działają na różnorodne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z zróżnicowanymi dźwiękami, nakłaniają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest wyśmienitą zabawą logopedyczną.
Książki posiadają miły, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej załączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.