Metoda 5s zaimplementowana w firmie pozwala to osiągnąć. Kolejne kroki tej metody to:
1. Selekcja
2. Systematyka
3. Sprzątanie
4. Standaryzacja
5. Samodyscyplina
Chcesz wiedzieć, jak wdrożyć 5s w firmie, ograniczając do minimum ryzyko niepowodzenia? Sięgnij po niniejszą książkę i zrób pierwszy krok w świat praktyków 5s.
Ta publikacja poprowadzi cię poprzez cały cykl wdrożenia. Autorzy w sposób dostępny dzielą się w niej swoim wieloletnim doświadczeniem, jakie zdobyli na stanowiskach osób odpowiedzialnych za wdrażanie i utrzymanie 5s i jako trenerzy i konsultanci. Koncentrują się na praktycznym podejściu do tematu.
Wskazują korzyści, koszty, trudności, ryzyka oraz błędy popełniane w trakcie prac wdrożeniowych. Skatalogowana w tej książce funkcjonalna wiedza pozwoli ci na zredukowanie ryzyka pomyłek i błędów, na jakie będziesz narażony podczas wdrażania 5s. Omówione w niej studia przypadków pomogą ci lepiej przygotować się na zagrożenia i dzięki temu ich uniknąć lub zminimalizować ich skutki.
Spróbuj – naprawdę WARTO.
***
W praktyce nieraz menedżerowie nie zdają sobie do końca sprawy, czym jest metoda 5s, jakie korzyści przynosi, jak niełatwa jest do wdrożenia a jeszcze trudniejsza do utrzymania mimo – ponownie podkreślamy – prostoty i intuicyjności samego narzędzia. Podejmując decyzję o wdrożeniu, ulegają modzie, oczekują efektownych, prędkich efektów – nierzadko efektów finansowych odnoszących się do podstawowej działalności producenta i wskaźników związanych z wielkością produkcji, efektywnością, wielkością sprzedaży. Wzrost wszystkich tych wskaźników nastąpi, jednak w dłuższej perspektywie czasowej.
[fragment]
***
Marcin Kamieński
Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, trener Akademii Białego Kruka. W codziennej pracy odpowiada za wspieranie i realizację działań optymalizacyjnych, a także budowanie kultury lean w Łańcuchu Dostaw Kompanii Piwowarskiej. Ma kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Kierownik Projektu Lean Six Sigma. Jest autorem programów szkoleniowych i warsztatów wdrożeniowych z zakresu ułatwiania procesów, a także właściwej organizacji stanowisk pracy, czyli metody 5s. Entuzjasta pracy z czynnym udziałem uczestników i bezpośrednio w miejscu jego realizacji – GEMBA.
W swojej pracy skupia się na słuchaniu głosu cyklu i użytkowaniu sugestii pracowników. Jego ulubiona zasada kaizen brzmi: „Wybieraj proste rozwiązania, nie czekaj na te perfekcyjne”.
Ludwik Sieczkowski
Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, trener. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu Lean Management. Na stanowisku Kierownika Projektów w Poczcie Polskiej S.A. Realizuje, a także koordynuje realizację projektów optymalizacyjnych. Jest autorem i współautorem programów szkoleniowych z zakresu Lean Management. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku Kierownika Projektu Lean Six Sigma.
Zwolennik pracy zespołowej, budowania relacji i integracji zespołów i pobudzania aktywności pracowników w procesie inicjowania zmian. Zagorzały wróg marnotrawstwa we wszelkiej postaci. W swych działaniach do znudzenia pytający: „Jaką to ma wartość?”
Danka Gierczak
Od kilkunastu lat nauczyciel języka angielskiego, a od niedawna entuzjastka myślenia wizualnego w edukacji. Czego nie da się wyjaśnić – narysuje. Gryzmoli i bazgroli właściwie od zawsze, od niedawna z sukcesem łączy swoje dwie pasje na profilu TEACH&sketch."