Ród Rodrigandów Tom VII
Maskarada w Moguncji:
Prusy. Kurt Unger podczas urlopu w Moguncji znajduje - wysłany poprzez jego ojca z Meksyku i zaginiony przed laty - spadek i znowu udaremnia szpiegowskie plany Landoli. Razem z Sępim Dziobem, decydują - po wizycie w Rerlinie u Bismarcka - wyjechać do Meksyku,odszukać naszych zaginionych bohaterów.
Gróg Rodrigandów:
Prusy. Dziwaczny ubiór i zachowanie trapera Sępiego Dzioba powodują, że w drodze na spotkanie z Bismarckiem zostaje wielokrotnie aresztowany, jednak jego dokumenty i cel podróży pozwalają mu w końcu wykonać powierzone zadanie. Hiszpania. Gasparino Cortejo dostaje alarmujący list od Josefy, wynajduje więc Landolę w Barcelonie i zmusza go do morskiej podróży - w przebraniu - do Meksyku, do Veracruz. Stamtąd we trójkę - z Grandeprisem - jaą do stolicy. Ich śladem podążają Kurt, Sępi Dziób i Peters, oficer kapitana Wagnera.
cykl RÓD RODRIGANDÓW:
Wielotomowa powieść Karola Maya pokazuje 20 lat z dziejów hiszpańskiego rodu Rodrigandów, obfitująca w liczne przygody związanych z nią bohaterów:
- pozytywnych: niemieckiego doktora Carlosa Sternaua, braci Unger, a także syna jednego z nich – Kurta, wodza Apaczów – Niedźwiedzie Serce, wodza Miksteków – Bawole Czoło, traperów Czarnego Gerarda, Sępiego Dzioba, nieznacznego Andre, Grandeprise’a, zbójcy Mariano, lorda Drydena, prezydenta Benito Juareza, przemytnika Mindrella i hacjendera Pedro Arbelleza;
- negatywnych: Gasparino Cortejo z synem, “hrabią” Alfonso, Pablo Cortejo z córką Josefą, pirata kapitana Enrique Landolę, doktora Hilario, Arrastro, generała Miramona.
KAROL MAY (1842-1912)
Powieściopisarz niemiecki, znany najczęściej z powieści przygodowych o Dzikim Zachodzie. Do piątego roku życia był niewidomy, odzyskał wzrok dzięki operacji. Początkowo pracował jako nauczyciel. Potem popadał w konflikty z prawem i kilka razy trafił do więzienia. Właśnie w więzieniu odkrył swój talent pisarski. Po wyjściu na wolność podjął pierwsze poważniejsze próby literackie. W roku 1875 przybył do Drezna i pracował tam jako redaktor. W roku 1877 pozostał etatowym pisarzem.
Przełom w jego karierze literackiej nastąpił w 1882 r. Wtedy to zaczął opisywać przygody swych bohaterów w egzotycznych krainach: na Dzikim Zachodzie i Bliskim Wschodzie. Sławę przyniosła mu bardzo kolekcja powieści dziejących się na Dzikim Zachodzie, których najszczególniej znanymi bohaterami byli Winnetou, szlachetny wódz Apaczów, i jego biały przyjaciel Old Shatterhand.
bezpłatny fragment:
Posłuchaj