Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa
Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa
Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa
Prawo, akty prawne Opracowanie Zbiorowe

Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa

323,19 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 323,19 zł

Przejrzeliśmy wiele sklepów internetowych w systemie aby wyszukać najbardziej korzystną ofertę dla Ciebie. Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa Opracowanie Zbiorowe z kategorii prawo, akty prawne kupisz w cenie 323,19 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Wyświetlona cena 323,19 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Prawo, akty prawne
  • Opracowanie Zbiorowe
  • 9788381872393
  • twarda
  • praca zbiorowa
  • Oficyna Wolters Kluwer
  • 1972
  • 2019

Opis Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa

Komentarz stanowi kompleksowe, dogłębne i funkcjonalne spojrzenie na nowy zarys progresywnania cywilnego, uwzględniające zarówno zmiany wprowadzane ustawą z 4 lipca 2019 r., jak i obowiązującą od 1 stycznia 2019 r.

ustawą o komornikach sądowych, a także dokonane ustawą z dnia 16 maja 2019 r. O zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Przeobrażenia dotknęły wielu instytucji prawa procesowego, tak w progresywnaniu rozpoznawczym, jak i egzekucyjnym.

Są wśród nich jednocześnie zmiany oczekiwane oraz usprawniające innowacyjnanie, jak i budzące wątpliwości i kontrowersje. Sporo z nich w wyraźny sposób wpływa na organizację pracy sądów i przebieg postępowań, kreuje nowe uprawnienia i obowiązki stron oraz zawodowych pełnomocników.

Rozwiązania o stanowczym i bezprecedensowym charakterze (np. Wprowadzenie postępowania przygotowawczego, przeciwdziałanie nadużyciu prawa procesowego, czy przywrócenie odrębnego postępowania w sprawach gospodarczych) połączono ze zmianami o mniejszej wadze, co - mając na względzie zakres i obszerność nowelizacji i etapowość wprowadzanych zmian - utrudnia jej właściwą analizę i uporządkowanie.

Najważniejsze zmiany przyjęte to: wprowadzenie nowych regulacji w zakresie atrybuty sądu przyjmując, iż w sprawach o ochronę dóbr osobistych naruszonych przy wykorzystaniu środków masowego przekazu i o roszczenie przeciwko bankowi wynikające z czynności bankowej można wytoczyć przed sąd właściwy dla miejsca zamieszkania albo siedziby powoda; zmieniono także zasady ustalania cechy sądu przy dochodzeniu roszczeń z umów, określając co należy rozumieć przez sąd miejsca wykonania umowy (generalnie miejscem wykonania umowy będzie miejsce spełnienia świadczenia charakterystycznego dla umowy danego rodzaju); odstąpienie od obowiązku używania formularzy w innowacyjnaniu procesowym, pozostawiając takie rozwiązanie w nowoczesnaniach nieprocesowych; nowe zasady doręczania korespondencji sądowej przewidujące, że jeżeli pozwany, pomimo powtórzenia zawiadomienia, nie odebrał pozwu albo innego pisma procesowego powodującego potrzebę podjęcia obrony jego praw, a w sprawie nie doręczono mu wcześniej żadnego pisma w sposób przewidziany w kpc i nie ma wykorzystania przepis szczególny przewidujący skutek doręczenia, przewodniczący sygnalizuje o tym powoda, przesyłając mu przy tym odpis pisma dla pozwanego i zobowiązując do doręczenia tego pisma pozwanemu za pośrednictwem komornika; wprowadzenie ogólnej zasady dotyczącej wydawania postanowień przez sąd na posiedzeniu niejawnym, co ma na celu przyspieszenie nowoczesnania, a ich uzasadnienia sporządza się tylko w razie gdy podlegają one zaskarżeniu oraz na wniosek strony; wprowadzenie ograniczenia możliwości podnoszenia zarzutu potrącenia, co ma w intencji ustawy uniemożliwiać nadużywaniu tego zarzutu.

Zgodnie z wprowadzoną przez ustawę zasadą, podstawą zarzutu potrącenia ma być tylko taka wierzytelność pozwanego, która jest niesporna lub udowodniona dokumentem nie pochodzącym wyłącznie od pozwanego, a jeżeli te wymogi nie są spełnione - to tylko wierzytelność powstała z tego samego stosunku prawnego, co wierzytelność dochodzona pozwem; wyodrębnienie instytucji innowacyjnania przygotowawczego w odrębny rozdział,,Organizacja nowoczesnania", który poza organizacją progresywnania sensu stricto określa także zasady i sposoby gromadzenia materiału procesowego, na który składają się zwykle żądania i twierdzenia stron, a także dowody.

Przyjęcie nowych regulacji dotyczących organizacji postępowania ma przeciwdziałać nadmiernemu przedłużaniu czasu trwania postępowania cywilnego. Zaplanowanie kolejności czynności procesowych sądu i stron, w szczególności kolejności przeprowadzenia dowodów ma prowadzić do rozpoznania sprawy w jak najkrótszym terminie; zobowiązanie pozwanego do złożenia odpowiedzi na pozew pod rygorem wydania wyroku zaocznego czy wyposażenie sądu w kompetencję zarządzenia wymiany pism przygotowawczych wraz z możliwością wykorzystywania sankcji w postaci pominięcia spóźnionych twierdzeń i dowodów.

Ustawa przyjmuje bowiem, iż wniesienie odpowiedzi na pozew jest procesowym obowiązkiem strony pozwanej; obowiązkowe zachęcanie stron przez sędziego do ugodowego rozwiązania sporu, a jeżeli tego typu zabiegi okażą się bezskuteczne - sporządzenie przy udziale stron planu rozprawy.

Strony będą zobligowane do brania udziału w takim posiedzeniu, przy czym w razie naruszenia tego obowiązku przez powoda sąd będzie władny nawet umorzyć innowacyjnanie, chyba iż powód zażąda przeprowadzenia posiedzenia pomimo swej nieobecności albo ją później usprawiedliwi, zaś w sytuacji niestawiennictwa pozwanego, niezależnie od sporządzenia planu rozprawy bez jego udziału, sankcją może być obciążenie go wyższymi kosztami cyklu; przyjęcie instrumentów przeciwdziałających przewlekaniu cyklu poprzez: wprowadzenie regulacji dotyczących nadużycia uprawnień procesowych, w tym klauzuli generalnej w nowym art.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa
Kategoria Prawo, akty prawne
Marka Opracowanie Zbiorowe
ISBN 9788381872393
Oprawa twarda
Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo Oficyna Wolters Kluwer
Ilość stron 1972
Rok wydania 2019
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 323,19 zł
Najwyższa cena 323,19 zł
W bazie od 06.11.2019
Data aktualizacji 25.12.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania historii cen pozwala Ci podejmować mądre decyzje o zakupie.

Nie udało nam się zebrać archiwalnych informacji cenowych dla tego produktu. Spróbuj proszę ponownie później.

Recenzje / opinie

Nabyłeś ten produkt? Napisz, co o nim sądzisz.

Przepraszamy, ale obecnie nie mamy jeszcze opinii o tym produkcie.

Znalezione oferty w bazie

Do kwot wyświetlonych na poniższej liście dla Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa Opracowanie Zbiorowe nie wliczono ewentualnych kosztów dostawy / wysyłki. Zanim wskażesz miejsce zakupu, zapoznaj się z oceną firmy i uwzględnij koszt wysyłki/dostawy. Co kilka minut odbywa się aktualizacja listy propozycji.

  • Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa (oferta z TaniaKsiazka.pl)

    Opracowanie zbiorowe Kodeks postępowania cywilnego komentarz do zmian 2019 tom 1-2 - praca zbiorowa Sklep on-line
    ★★★★★
    323,19 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Prawo, akty prawne Opracowanie Zbiorowe

Produkty powiązane

Poznaję świat. Poznaję świat. Pojazdy
Opracowanie Zbiorowe

Inne z kategorii Prawo, akty prawne

Oficyna naukowa Godność i siła prawa
Oficyna naukowa
Traktat o unii europejskiej
Wolters kluwer
Ochrona praw podatnika
Wolters Kluwer
Interwencja główna
C.H. Beck
Akta karne dla aplikantów wyd. 2023
Wolters kluwer
...