Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej
Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej
Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej

Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej

od
38,33 zł

Promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 38,33 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość internetowych sklepów w systemie Docero aby odszukać najkorzystniejszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej Poltext z kategorii biznes, ekonomia kupisz w cenie 38,33 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Wyświetlona cena 38,33 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty (2) ...
 • Cechy:
 • Biznes, ekonomia
 • Poltext
 • 9788381752893
 • miękka
 • Agnieszka Witoń
 • Poltext
 • 142
 • 2021

Opis Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej

Monografia jest poświęcona mechanizmowi funkcjonowania semestru europejskiego, który w założeniu miał stanowić sposób synchronizacji polityk krajowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Wprowadzenie semestru europejskiego w listopadzie 2011 r.

służyło usprawnieniu systemu monitorowania i zarządzania kryzysowego na poziomie Unii Europejskiej, zwłaszcza w kontekście pokryzysowym. Książka opisuje semestr europejski jako narzędzie realizacji polityki społecznej Unii Europejskiej, sposób opracowywania rekomendacji dla krajów członkowskich, metody wdrażania rekomendacji, a także sposób pomiaru tego cyklu.

Autorzy przeprowadzają wieloaspektową ocenę semestru europejskiego w naszym kraju z perspektywy Komisji Europejskiej i Polski. Podjęli także próbę określenia perspektyw rozwojowych tego mechanizmu i jego zmian będących odpowiedzią na świeże wyzwania, w szczególności związane z oddziaływaniem pandemii na obszary społeczne.

Podjęta poprzez nich problematyka jest złożona i pokaźna równocześnie z punktu widzenia teorii ekonomii, jak i praktyki społeczno-gospodarczej. Na polskim rynku wydawniczym brakowało dotychczas kompleksowego opracowania dotyczącego semestru europejskiego, monografia autorstwa Gabrieli Wronowskiej, Janusza Rośka i Agnieszki Witoń stanowi próbę wypełnienia tej luki.,,Autorzy monografii Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w Unii Europejskiej.

Analiza rekomendacji na przykładzie Polski w latach 2011-2020 podejmują ważny temat jednocześnie w aspekcie poznawczym, jak i ergonomicznym. Publikacja stanowi niebanalną pozycję porządkującą oraz poszerzającą wiedzę z zakresu problematyki dotyczącej semestru europejskiego, w szczególności jego wpływu na kształtowanie polityki społecznej Unii Europejskiej.

W literaturze przedmiotu semestr europejski często jest postrzegany jedynie z perspektywy polityki gospodarczej, warto zatem docenić wkład autorów, którzy ukazują go w szerszym kontekście, tj. Także polityki społecznej, i skupiają na niej swoje rozważania.

Wartością dodaną monografii jest dobór metody DEA do oceny sprawności polityki społecznej w Unii Europejskiej - rzadko używanej poprzez badaczy do analiz w zakresie problematyki poruszanej w monografii".

- z recenzji dr hab. Prof.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej
Kategoria Biznes, ekonomia
Marka Poltext
ISBN 9788381752893
Oprawa miękka
Autor Agnieszka Witoń
Wydawnictwo Poltext
Ilość stron 142
Rok wydania 2021
Aktualnych ofert 2
Najniższa cena 38,33 zł
Najwyższa cena 41,19 zł
W bazie od 24.05.2021
Data aktualizacji 16.04.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii cen pozwala Ci na obserwację wartości produktu w czasie.

Nie udało się uzyskać historycznych danych na temat cen dla tego produktu. Proszę spróbuj ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Posiadasz ten produkt? Napisz, co o nim sądzisz.

Obecnie nie posiadamy recenzji dla tego produktu. Twój komentarz może być pierwszy!

Znalezione oferty w bazie

Ceny prezentowanych niżej ofert dla Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej Poltext nie zawierają w sobie potencjalnych kosztów zapakowania i przesyłki Przed wyborem miejsca zakupu, zapoznaj się z renomą sklepu i weź pod uwagę dodatkowy koszt związany z przesyłką. Katalog ofert jest stale aktualizowana co jakiś czas, około raz na kilka - kilkanaście minut.

 • Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Poltext Semestr europejski jako narzędzie kształtowania polityki społecznej w unii europejskiej Sklep on-line
  ★★★★★
  41,19 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Biznes, ekonomia Poltext

Produkty powiązane

Intryguj - sam horn
Poltext

Inne z kategorii Biznes, ekonomia

Instytut praktycznej edukacji Kto zabiera twoje pieniądze
Instytut Praktycznej Edukacji
Bankowość wczoraj i dziś Białas małgorzata, mazur zbigniew
Białas Małgorzata, Mazur Zbigniew
Współpraca z dostawcami w przedsiębiorstwach społecznie odpowiedzialnych
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego
Nlp w biznesie Helion
Helion
...