Założę się, iż w każde święta ktoś w Twojej rodzinie mówi o tym, że coś jest dziedziczne, iż jest genetyczne. Ludzie w Twoim otoczeniu mówią o rodzinnym obciążeniu chorobami lub cechami charakteru. Tłumaczą swój aktualny stan tym, co posiadają w genach. I choć czasami jest to uzasadnione, to bądźmy szczerzy – nie każdy, kto ma cukrzycę jest silnie genetycznie obciążony predyspozycjami do choroby i nie każdy z takim obciążeniem dostanie cukrzycy.
Książka „Przepis na człowieka" Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot"!
Lektura pomoże Ci zrozumieć, co tak naprawdę odkrywają naukowcy na całym świecie i jak te odkrycia przekładają się na Twoje życie. Będziesz świadomy, że nasze geny nie wydały na nas wyroku i iż to, czym jest człowiek, to efekt oddziaływania genów ze środowiskiem.
Najważniejsze fakty o książce „Przepis na człowieka, czyli dlaczego jesteśmy jacy jesteśmy":
- oryginalny autor – Dawid Myśliwiec z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot",
- 480 stron wypełnionych arcyciekawą treścią,
- odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego jesteśmy jacy jesteśmy?",
- autorskie ilustracje w klimacie dawnych, naukowych ksiąg,
- książka w twardej oprawie.
CZYM JEST PRZEPIS NA CZŁOWIEKA?
Gdybyś, drogi Czytelniku, chciał komuś efekt moich starań streścić w windzie, pozwól, proszę, iż podsunę Ci formułę: przepis na człowieka jest zapisany w genach, ale tylko częściowo, a w dodatku działają one inaczej, niżeli się wielu osobom wydaje.
SKOK W PRZYSZŁOŚĆ
W książce wybiegam także ze swoją opowieścią w przyszłość, która inicjuje się w jak najszczególniej teraźniejszej teraźniejszości. Mam tu na myśli modyfikacje genetyczne. Obecnie jesteśmy w stanie modyfikować organizmy takie jak pomidory czy E. Coli, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by już jutro zastosować opracowane metody na zupełnie innym polu. Zastanówmy się wspólnie, czy coraz doskonalsze narzędzia do wprowadzania zmian w genomie zaczną być używane do edycji ludzi. Zależy mi, by na podstawie mojej książki czytelnik mógł samodzielnie i świadomie wyrobić sobie zdanie na temat potencjalnych zysków i strat ze użytkowania przyszłych metod edycji genów.