Joanna, trzydziestoletnia kobieta bez wyższego wykształcenia, pisze ołówkiem w brulionie plan pracy dla nowo utworzonej kancelarii adwokackiej. Marka ta w lokalnej społeczności odnosi efektowny sukces prawniczy, społeczny i biznesowy.
Powieść prezentuje relacje pomiędzy kobietami i mężczyznami. Opowiada o seksualności i miłości danej człowiekowi przez Boga. Autor porusza sporo aspektów życiowych, od naturalnego poczęcia do śmierci, i w pewnym sensie jeszcze po niej.Świat opisany poprzez autora jest wolny od alkoholu, narkotyków, nikotyny, przemocy i innychnegatywnych zjawisk.
Utwór propaguje tolerancję, wolność i międzynarodowy szacunek.Treść książki jest wzbogacona wieloma przeróżnymi rodzajami muzyki i sztuki.Nowością są cytaty z „Koranu”, który nie jest w Polsce powszechnie znany i publikowany w literaturze atrakcyjnej.
Powieść nie ma charakteru religijnego i jest adresowana do wszystkich, którzy lubią inspirującą sztukę. Treść utworu skłania czytelnika do zastanowieniem się nad istotą życia i pozwala lepiej zrozumieć wspólne elementy różnorodnych religii, zaakceptować różnorodność seksualną i akceptację każdego bez względu na pochodzenie czy wykonywany zawód.Jan Otrysko jest specjalistą chirurgii naczyniowej.
Jego książki propagują tolerancję i szacunek dla wszelkich ludzi, a także zalecają czytelnikom życie zgodne z naturą.