Od dawna jestem fanem Korporacyjnych Rebeliantów, a niniejsza książka ujmuje istotę ich mądrości. Autorzy prezentują rzeczową, funkcjonalną i dającą do myślenia perspektywę patrzenia na świat pracy.
Daniel Pink, autor książek "Kiedy" i "Drive. Całkowicie świeże spojrzenie na motywację"
Rzucaj wyzwanie przyjętym prawdom – to moje powracające motto i to jest właśnie to, co robią Korporacyjni Rebelianci! Mądra lektura dla wszelkich pracowników, specjalistów działów kadr i przywódców biznesów, którzy chcą wytwarzać radykalnie inspirujące miejsca pracy.
Katarina Berg, dyrektor ds. Personalnych w Spotify
Toczy się cicha rewolucja zarządzania. Aby ludzie zauważyli rewolucję i przyłączyli się do niej, musimy udzielać jej głosu, a raczej wielu, wielu głosów. Korporacyjni Rebelianci postawili sobie za zadanie przekazywanie nam takich głosów, a także związanych z nimi historii.
Frederic Laloux, autor książki "Pracować inaczej"
Joost and Pim, znani jako Korporacyjni Rebelianci, realizują swą misję sprawiania, by praca była frajdą. Porzucili frustrujące zajęcia w korporacjach, żeby odwiedzić najistotniej inspirujące firmy świata. Pokazując kolejne miejsca i ludzi, których już spotkali, dzielą się z czytelnikami tym, czego się do tej pory nauczyli i dowiedzieli.
Oto książka dla ludzi, którzy wiedzą, iż miejsca pracy mogłyby i powinny być lepsze. Niezależnie od tego, czy wchodzisz w skład zespołu zarządzającego, czy jesteś rebeliantem zdławionym poprzez korporacyjne dogmaty czy też menadżerem, który utknął w niesprawnym systemie, ta książka na pewno jest dla ciebie!
Blog Korporacyjnych Rebeliantów czytany jest w ponad 100 krajach. Ich blogowe wpisy były użytkowane poprzez takie media, jak „The New York Times", „Forbes", „HuffPost", „The Guardian" czy BBC. Obaj autorzy znaleźli się na liście Top 30 Emergent Management Thinkers (najkorzystniejszych 30 Myślicieli Wyłaniającego się Nowego Zarządzania) i zdobyli w 2019 roku nagrodę Thinkers50 Radar Award.
O autorach:
Współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów Joost Minnar zostawił korporacyjną pracę w Barcelonie, gdzie mieszkał po ukończeniu studiów magisterskich (w dziedzinie nanonauki i nanotechnologii) na Uniwersytecie Barcelońskim. Podróżuje po świecie, badając organizacje innowacyjne i pisząc o swoich odkryciach na blogu. Doradza w kwestiach i problemach występujących w miejscach pracy. Joost jest doktorantem w Amsterdam Business Research Institute (VU University, Amsterdam).
Pim de Morree, współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów, w dodatku pożegnał się ze swoją korporacyjną pracą. Wydarzyło się to zaledwie trzy lata po ukończeniu studiów z inżynierii przemysłowej, nauk o zarządzaniu oraz zarządzania innowacją na Uniwersytecie technologicznym w Eindhoven. Poza podróżowaniem i prowadzeniem badań w świecie Pim pisze na blogu Korporacyjnych Rebeliantów, doradza firmom i występuje jako główny prelegent na konferencjach, inspirując organizacje do radykalnych zmian w sposobie ich pracy. Razem z pozostałą częścią zespołu Korporacyjnych Rebeliantów wspiera rozwój globalnego ruchu na rzecz czynienia pracy frajdą.