Książka Radosława Kossakowskiego (… ) stanowi bez dwóch zdań widoczny wkład w stan wiedzy o przemianach w polskim ruchu kibicowskim, bowiem jak dotąd nikt nie podjął tak głębokich empirycznych studiów nad przemianami w tym środowisku.
Badania nad społecznym zjawiskiem kibicowania w Polsce w ostatnich latach znacząco przyspieszyły i ta oto publikacja jest kolejną poważną próbą zmierzania się ze społecznym fenomenem, który poprzez lata pozostawał gdzieś na marginesie „poważnych" badań społecznych.
Z recenzji wydawniczej dr. Hab. Dominika Antonowicza Radosław Kossakowski – doktor socjologii, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół socjologii sportu (zwykle społecznego fenomenu piłki nożnej i kultury kibicowania) oraz badań jakościowych.
Jest autorem licznych artykułów i książek z zakresu tej tematyki (także w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, chińskim). Ostatnio wspólnie z D. Antonowiczem i T. Szlendakiem wydał książkę Aborygeni i klienci.
O kibicowskiej wspólnociekomercjalizacji futbolu i stadionowym apartheidzie (2015). Jest laureatem UEFA Research Grant Programme (edycja 2015/2016).