Czwarte wydanie cieszącego się podziwm Czytelników komentarza uwzględnia najnowsze zmiany legislacyjne odnoszące się do ustawy – Kodeks innowacyjnania cywilnego, w tym m.in.:- obszerną nowelizację z 4.07.2019 r.
– o zmianie ustawy – Kodeks progresywnania cywilnego i niektórych innych ustaw, którą w obszernej mierze zmodyfikowano model innowacyjnania rozpoznawczego i przywrócono nowoczesnanie odrębne w sprawach gospodarczych;- ustawę z 11.09.2019 r.
o zmianie ustawy o innowacyjnaniu egzekucyjnym w administracji i niektórych innych ustaw, zawierającą przepisy dotyczące ustalania parametry organu egzekucyjnego w sytuacji zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej, a także sporządzania adnotacji w sprawie zbiegu;- ustawę z 13.02.2020 r.
o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, a także niektórych innych ustaw, wprowadzającą świeże odrębne nowoczesnanie odnoszące się wyłącznie do spraw własności intelektualnej;- ustawę z 30.04.2020 r.
o zmianie ustawy – Kodeks innowacyjnania cywilnego, a także niektórych innych ustaw, która w określonych w ustawie przypadkach pozwala na dokonywanie doręczeń przez Policję i Żandarmerię Wojskową, a także wprowadza nową kategorię spraw, tj.
sprawy o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.W książce zwrócono uwagę na wydane w związku z pandemią COVID-19 uregulowania odnoszące się do procedury cywilnej, w tym dotyczące m.in.
możliwości przeprowadzenia posiedzenia niejawnego zamiast rozprawy czy wstrzymania wykonania tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokali w czasie stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.
Omówiono także nowy przepis dotyczący licytacji lokalu mieszkalnego. Komentarz został napisany przez praktyków dla praktyków. Wśród autorów są przedstawiciele różnorodnych zawodów prawniczych: sędziowie, radca Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej oraz radca prawny.
Uwagi zawarte w opracowaniu uwzględniają zatem spojrzenie zarówno sędziego, jak i pełnomocnika na wykorzystywanie przepisów regulujących postępowanie cywilne. Autorzy prezentowanej publikacji rozwiązują problemy, z którymi spotykają się w codziennej pracy.
Komentowane zagadnienia mają typowo oparcie w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Tytuł Kodeks progresywnania cywilnego. Komentarz Autor Opracowanie zbiorowe Wydawnictwo Wolters Kluwer EAN 9788381877336 ISBN 9788381877336 Kategoria Prawo\Kodeksy ilość stron 3428 Rok wydania 2020 Oprawa Twarda Wydanie 4