"Stan prawny na 4 sierpnia 2016 roku Transmisja spadku jest na pewno jednym z najciekawszych, a przy tym najszczególniej trudnych mechanizmów z zakresu prawa spadkowego. W publikacji starano się w sposób osiągalnie klarowny, a zarazem wyczerpujący przedstawić tytułową instytucję, jej istotę i charakter na tle szeroko rozumianych stosunków z zakresu prawa materialnego, procedury cywilnej i prawa prywatnego międzynarodowego.
Wnikliwa analiza tego nieszablonowego zagadnienia jest znaczna zwłaszcza dla potencjalnych spadkobierców, którym ustawodawca przyznał prawo decydowania w pewnym zakresie o składzie dziedziczonego posiadajątku. Badaniami objęto konstrukcję prawną transmisji, sposób realizacji uprawnień transmisyjnych, problematykę wielości transmitariuszy, oferując świeże pojęcia w tej dziedzinie, takie jak: further transmission, double transmission i multitransmission.
W pracy przedstawiono na dodatek pionierskie rozwiązania wybranych europejskich systemów prawnych, przywołując orzecznictwo zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, włoskie, szwajcarskie i austriackie. Dokonując oceny mocnych rozstrzygnięć prawnych, nie pominięto ugruntowanych judykatów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Adresaci: Publikacja zainteresuje prawników praktyków: sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, komorników sądowych i przedstawicieli nauki.