linia: skuteczni Święci
Aureliusz Augustyn, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, biskup Hippony, teolog, filozof, ojciec i doktor Kościoła, urodził się 13 listopada 354 r. W Tagaście, mieście należącym do rzymskiej prowincji Numidia w Afryce. Był synem urzędnika rzymskiego Patrycjusza, poganina, i Moniki, chrześcijanki, późniejszej świętej, dzięki której mąż na krótko przed śmiercią przyjął chrzest. W życiu Augustyna, które nie należało do najpobożniejszych, w 371 r., w trakcie studiów w Kartaginie, pojawiła się kobieta, z którą żył w konkubinacie kilkanaście lat. Urodził im się syn, któremu nadali imię Adeodat? űdany od Boga?. O nawrócenie syna modliła się św. Monika. Nigdy go również nie opuściła. Udała się za nim do Kartaginy, Rzymu i Mediolanu. Tam św. Augustyn poznał św. Ambrożego i pod wpływem jego nauk nawrócił się i przyjął tak upragniony przez matkę chrzest, a po uporządkowaniu doczesnych spraw został kapłanem, a potem biskupem. Pisma św. Augustyna wyznaczyły znaczące kierunki rozwoju myśli chrześcijańskiej i kultury Europy Zachodniej. Najsłynniejsze jego dzieła to autobiografia Wyznania, a także O państwie Bożym? synteza myśli teologicznej, filozoficznej i politycznej Augustyna. Zmarł 28 sierpnia 430 r., w wieku 76 lat.
Święty Augustyn jest patronem nawrócenia, powołania do służby Bożej, teologów, wydawców i drukarzy. Otacza opieką obrońców wiary i Kościoła na misjach.
Tak jak zawsze, w książeczce wynajdziemy szczegółową historię życia św. Augustyna, poznamy, jak rozwijał się jego kult i jak jest przedstawiany w ikonografii.
nad wyraz ważną częścią tej linii są modlitwy za przyczyną konkretnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. W prezentowanej książeczce znajdziemy modlitwy św. Augustyna, m.in. Do Trójcy Przenajświętszej i Do Ducha Świętego, czy przez jego wstawiennictwo, jak np. Godzinki o św. Augustynie i Triduum do św. Augustyna.
Wszystkie książki z linii mają nihil obstat władz duchownych.