Lepszy pijący mąż niż żaden. To ja jestem winna, iż nadużywa alkoholu. Gdybym była lepszą żoną, przestałby pić. Muszę wszystko znieść i wytrzymać, bo dzieci powinny posiadać matkę. Gdy mój syn mi obiecuje, że więcej nie będzie ćpać, wierzę mu i odpuszczam.
Do kolejnego razu… Kiedy rodzice pili, byłam odpowiedzialna za swoje młodsze rodzeństwo. To przecież naturalne, że o rodzinę trzeba dbać w każdej sytuacji. To jedne z najczęstszych przekonań osób współuzależnionych.
Jeśli choć jedno kojarzy ci się z własną sytuacją, niezbędnie musisz przeczytać tę książkę. Bliskimi osób uzależnionych, którzy postanawiają odwiedzić terapeutę, kierują przede wszystkim rozpacz, złość i lęk.
z zasady ludzie przychodzą po pomoc, radę i wsparcie w konfrontacji z chorobą, na którą nie mają wpływu. Tymczasem jedyne, co można zrobić, to zawalczyć o siebie. Mało jest narzędzi, które pozwolą realnie wpłynąć na uzależnienie bliskiej ci osoby.
Jednak jest mnóstwo takich, dzięki którym uzyskasz wpływ na własne życie. Autorka prezentuje ćwiczenia praktykowane podczas sesji terapeutycznych. Poznasz fachowe, przystępne informacje z potężnymi poradami, które z łatwością będziesz mógł sam użyć i w końcu zacząć żyć tak, jak chcesz.
Joanna Flis, specjalista psychoterapii uzależnień, zagwarantuje bezpieczną przestrzeń, w której zajmiesz się głównie sobą i wszystkimi aspektami swej relacji z osobą uzależnioną. To jedyny sposób, żeby przerwać ciąg nieudanych prób i wygrać walkę, którą toczysz być może od lat.
„Świat osób współuzależnionych jest bezlitosny. Pora przyjrzeć mu się z bliska. Ta książka jest o tym, jak będąc w takiej relacji, nie zgubić siebie i znaleźć właściwą drogę. Polecam!". Martyna Wojciechowska „Polecam tę lekturę.
Akceptacja choroby kogoś bliskiego to z zasady akceptacja zmian, jakich trzeba dokonać w sobie. Wyrusz w tę drogę, jeżeli nie lubisz życia w cieniu czyjegoś nałogu. I nie oglądaj się za siebie...".
Ewa Woydyłło-Osiatyńska Powyższy opis pochodzi od wydawcy.