Wykład 3. Jak poznawać siebie
seria: Budowanie jakości życia poprzez rozwój osobowości.
Część I. Jak rozwinąć swój potencjał. Wykład 3.
Warto odpowiedzieć sobie na pytanie „Jaki jestem?”. Wzmacnia to pewność działania, wiarę w swoje możliwości oraz ułatwia panowanie nad emocjami. Pokazujemy bogaty zbiór wypróbowanych sposobów, które pomogły już wielu ludziom poznać zasobność swojej osobowości i zainspirować się nim.
Poznanie siebie jest potrzebne, aby można było nie odczuwać ciągłych wyrzutów sumienia, że coś robimy nie tak, iż jesteśmy nie tacy, że odbiegamy od jakiegoś wymyślonego dla nas (albo przez nas) ideału. Zrozumiemy, że jesteśmy ludźmi kompletnymi, z wieloma zaletami i nieszablonowymi możliwościami. Wnikliwe wejrzenie we własne wnętrze produktywnych narzędzi pozwala dojrzeć w sobie te cechy, które warto rozwinąć, i te, które aby było osłabić. Treść wykładu pomoże określić typ temperamentu i inteligencji oraz uświadomić sobie własne potężne i słabe strony. Wskaże możliwości rozwijania korzystnych nawyków i pozbywania się, albo przynajmniej wytłumiania, tych, które przeszkadzają w realizacji celów.
Czytają: Adam Ferency i Jerzy Stuhr
Wykład Jak poznać siebie jest trzecim w kolekcji Budowanie jakości życia poprzez rozwój osobowości wydanej przez PII. Linia zawiera kompletny kurs samorozwoju, bogaty w potężne podpowiedzi, inspirujące cytaty, a także przykłady z biografii ludzi znanych z historii i postaci nam współczesnych. Celem nauki jest wzrost kreatywności, rozwijanie cech kluczowych, takich jak wiara w siebie i odwaga i umiejętności umożliwiających świadome podejmowanie decyzji i planowanie i realizację celów w dłuższym i krótszym dystansie czasowym.
Nie pouczamy, inspirujemy.