Inspirujący kurs „Jak rozwinąć kluczowe atrybuty osobowości” posiada następujące wykłady:
Jak uwierzyć w siebie? Czy wierzysz w siebie? W jakim stopniu? Czy mas świadomość ogromu możliwości Twojego umysłu? Czy akceptujesz siebie jako człowieka kompletnego, z całym bogactwem zalet i wad? Czy jesteś przekonany, iż możesz spełnić swoje marzenia? Czy potrafisz nie ulegać zniechęcającym podszeptom innych ludzi? Jak traktujesz niepowodzenia? Są dla Ciebie tylko nieodłącznym elementem realizacji plany, czy raczej powodem do rezygnacji?
Jak stać się wnikliwym? Co jest istota wnikliwości? W czym może pomóc bycie wnikliwym? Jak wnikliwość wpływa na realizację zamierzeń w rozmaitych sferach życia? Czy i w jakim poziomów strzeże przed popełnianiem błędów? Czy pomaga w walce ze stereotypami? Co ma wspólnego z kreatywnością? Czy można wypracować nawyk wnikania w istotę rzeczy i bacznego przyglądania się rzeczywistości, a jeśli tak, to w jaki sposób?
Jak stać się wytrwałym? Jak rozwinąć wytrwałość? Jak w pełni użyć jej moc w powszednim życiu? Dlaczego wytrwałość jest cechą dość rzadko spotykaną, mimo iż tak sporo osób ją docenia? Czy rzeczywiście jest niezbędna? Uzupełnia kreatywność czy ją tłumi? Jak wpływa na umiejętność tworzenia planów na przyszłość i ich realizację? Co przeszkadza w byciu wytrwałym?
Jak stać się odważnym? Czym jest odwaga w dzisiejszych czasach? Jakie ma funkcje poza zaspokajaniem zapotrzebowania bezpieczeństwa? Co zrobić, by ułatwiła podejmowanie ambitnych wyzwań i wspomagała realizację planów. Skąd czerpać jej zasoby? Jak dbać o jej właściwy poziom, czyli zarówno chronić się przed rezygnacją z marzeń z powodu braku odwagi, jak i nie działać brawurowo wskutek jej nadmiaru?
Jak stać się entuzjastycznym? Dlaczego entuzjazm jest cechą kluczową? Czy pojawia się tylko w początkowej fazie realizacji, czy również można go utrzymać przez wszystkie etapy dochodzenia do celu? Czy stosownie kojarzy się niektórym ludziom z naiwnością? Czym się od niej różni? Czy można spowodować, by pojawiał się „na życzenie”, nawet przy zadaniach traktowanych jak przykry obowiązek?
Jak stać się realistą? Co oznacza pojęcie realizm? Czy wyrażenie „patrzeć realnie” ma więcej skojarzeń negatywnych, czy pozytywnych? Ile wspólnego ma realizm z optymizmem? Gdzie przebiegają granice realności? Które nawyki myślowe nie pozwalają ich przekraczać? Czy można je zmienić? Jak stosować realizm w życiu rodzinnym i zawodowym? Jak świadomie go rozwinąć?