Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2
Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2
Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2

Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2

276,91 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę przygotował MegaKsiazki.pl w cenie 276,91 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość e-sklepów w bazie Docero aby odszukać najbardziej korzystną ofertę dla Ciebie. Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2 z kategorii pozostałe książki kupisz w cenie 276,91 zł w sklepie MegaKsiazki.pl. Cena 276,91 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Pozostałe książki
 • 9788320064124
 • PZWL
 • 1574

Opis Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2

"Pierwsza publikacja całościowo prezentująca zagadnienia anestezji i intensywnej terapii, a także problemy leczenia bólu, napisana wyłącznie przez polskich Autorów. Zawarto w niej tematy z zakresu anestezjologii ogólnej i szczegółowej z odniesieniem ich do fizjologii i patofizjologii.

We wprowadzeniu do intensywnej terapii omówiono etiopatogenezę zaburzeń. Przedstawiono progresywne metody badania i leczenia bólu. W pierwszym tomie zawarto dwie części – podstawy anestezjologii i anestezję szczegółową.

Omówiono takie tematy, jak fizjologię i fizjopatologię układów organizmu człowieka, środki użytkowane w anestezjologii, problemy anestezji ogólnej, anestezji regionalnej, ryzyko związane z anestezją, np.

zespół hipertermii złośliwej. W anestezji szczegółowej uwagę zwrócono na specyfikę innowacyjnania anestezjologicznego w przeróżnych grupach pacjentów (anestezja dziecięca, wieku podeszłego) oraz w zróżnicowanych dziedzinach medycyny (w chirurgii jamy brzusznej, naczyniowej, w kardiochirurgii, torakochirurgii, neurochirurgii, w położnictwie i ginekologii, urologii, ortopedii i traumatologii, okulistyce, laryngologii oraz w chirurgii jednego dnia).

Omówiono mechanizmy powstawania bólu i jego leczenie. Zagadnienia tomu drugiego to problemy intensywnej terapii – począwszy od organizacji, funkcjonowania, ekonomiki, problemów etycznych związanych z intensywną terapią, przez progresywnanie w stanach ostrych, monitorowanie funkcji rozmaitych układów, leczenie najróżniejszych zaburzeń (farmakologiczne, żywieniowe i płynami), aż po stany sepsy, wstrząsu i anafilaksji i rozpoznanie śmierci mózgowej.

Jest to nieszablonowa publikacja uwzględniająca specyfikę polskiej anestezjologii i intensywnej terapii, asygnowana dla specjalistów tych dziedzin, lekarzy robiących specjalizacje, terapeutów zajmujących się problemem zwalczania bólu, a także lekarzy wszelkich innych specjalności, w pracy których użytkowane jest znieczulenie lub leczenie bólu."

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2
Kategoria Pozostałe książki
ISBN 9788320064124
Wydawnictwo PZWL
Ilość stron 1574
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 276,91 zł
Najwyższa cena 276,91 zł
W bazie od 20.10.2021
Data aktualizacji 15.04.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu MegaKsiazki.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania historii zmian cen pozwala na podejmowanie mądrych decyzji o zakupie.

Bardzo nam przykro, obecnie brak aktualnych informacji z historią cen tego produktu.

Recenzje / opinie

Podziel się z innymi swoją opinią o tym produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym kupującym.

Nie znaleźliśmy żadnych recenzji dla Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2. Twoja opinia może być pierwsza!

Znalezione oferty w bazie

W cenach propozycji dla Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2 , prezentowanych poniżej, nie uwzględniono możliwych kosztów dostarczenia towaru. Przed określeniem, gdzie dokonasz zakupu, zorientuj się w ocenie sklepu i dodaj do ceny ewentualny koszt wysyłki. Co kilka / kilkanaście minut następuje aktualizacja katalogu sklepów z ofertami.

 • Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2 (idź do MegaKsiazki.pl)

  Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu Tom 1-2 Sklep on-line
  ★★★★★
  276,91 zł
  Kategoria w sklepie MegaKsiazki.pl: Pozostałe książki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Pozostałe książki

Brak innych produktów w kategorii Pozostałe książki
...