To, że istnieje dużo definicji poezji, nieprzeciętnie wiedzą współautorzy tomiku Wiersze sercem pisane. Tom 14. Linia ta promuje autorów, którzy swoją wrażliwość przekuwają w strofy. Ponieważ jest to antologia, to mamy tu do czynienia nie z jedną wrażliwością, ale ze spontanicznym nadmiarem silnych uczuć.
Emily Dickinson powiedziała, iż jeśli czyta książkę, a jej ciało staje się coraz bardziej gorące, to znaczy, iż czyta właśnie poezję. Wrażliwość poety ogrzewa ją, jak dalej twierdzi, bardziej niżeli ogień w kominku.
Dylan Thomas z kolei mówi, że poezja jest tym, co sprawia, iż chce mu się na przemian śmiać, płakać, radować życiem albo ze smutku umierać. Słowa te wskazują, iż poezja w literaturze jest czymś unikatowym, a skoro tak, to i piszący wiersze są osobami unikatowymi.
Wrażliwymi, uczuciowymi, inaczej niżeli zwykli ludzie postrzegającymi świat. Są i tacy co twierdzą, iż gdy poeta się rodzi, to jakby anioł przychodził z nieba na ziemię. Zapraszam zatem do lektury antologii Wiersze sercem pisane.
Tom 14. Swoje wiersze, wrażliwość oraz osobowość prezentują tu autorzy: Beata Bartczak, Krzysztof Jarzyński, Bohdan Kołakowski, Anna (Hanna) Marszewska, Adam Napłoszek, Bogusław Olczak, Katarzyna Jasieczek-Rembisz, Renata Świst, Anna Wiszowata, Justyna Wojtania.