Książka zawiera niebanalne refleksje nad bezpieczeństwem personalnym i strukturalnym w ujęcie teoretycznym i funkcjonalnym. Autorzy podejmują próbę odpowiedzi na pytanie czym jest bezpieczeństwo personalne i strukturalne, a także jakie ma ono znaczenie dla teorii i praktyki bezpieczeństwa. Ślady poszukiwań omawianej tematyki można odnaleźć w warstwie prezentowanych poglądów przedstawicieli nauk o bezpieczeństwie. Z analizy tekstów przebija postulat dokonania szerszej refleksji nad określeniem paradygmatu dla tej, tak ważnej z prakseologicznego punktu widzenia, dyscypliny naukowej. W publikacji przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat badań w tym zakresie. W części ergonomicznej monografii zaprezentowane zostały wyniki badań pokazujące możliwości zastosowania tych kategorii analitycznych w praktyce.
Jest to książka o krystalicznej strukturze, napisana komunikatywnym językiem, wskazującym na dogłębną znajomość omawianych zagadnień. Została wzbogacona tabelami i wykresami, a także obudowana aparaturą naukową z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Oceniając jej zawartość, chciałbym podkreślić jej uniwersalność i przydatność dla szerokiego grona potencjalnych czytelników, w tym studentów i nauczycieli akademickich różnych kierunków i specjalności naukowych.
Tytuł Bezpieczeństwo personalne i strukturalne w trakcie zmian kulturowych Autor Janusz Gierszewski,Iwona Osmólska Wydawnictwo Difin EAN 9788366491540 ISBN 9788366491540 Kategoria Akademicka\Akademicka-mistrzowska liczba stron 236 Format 16x23x1.2 cm Rok wydania 2021 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.372 kg