Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka
Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka
Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka

Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka

24,41 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 24,41 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość e-sklepów w systemie aby odszukać świetną ofertę dla Ciebie. Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka z kategorii pozostałe książki kupisz w cenie 24,41 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 24,41 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Pozostałe książki
 • 9788364177576
 • broszurowa
 • Magda Lipska
 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej W Warszawie
 • 190
 • 2018

Opis Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka

Publikacja towarzyszy wystawie "Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy" 26 października 2018 - 3 lutego 2019 w Muzeum Sztuki progresywnej w Warszawie.Teksty zamieszczone w tomie "Niepodległe.

Kobiety a dyskurs narodowy" naświetlają patriarchalne struktury zachodniej kultury, które dla wielu, na dodatek wielu kobiet, wydają się naturalne i transparentne.Autorki i autorzy tekstów pokazują jednak, iż patriarchalny system daleki jest naturalności, a jego celem jest podtrzymanie wyjątkowo mocnej wizji świata - świata, którego jedynymi beneficjentami są mężczyźni.

W swoim eseju "Feministyczne archiwum - słaby opór, deheroizacja i codzienność w działaniu" Ewa Majewska skupia się na kwestii queerowych i feministycznych archiwów jako repozytorium wywrotowej wiedzy i zmiany, którego największą wartością jest nieprzerwane kwestionowanie samego siebie.

Claudia Snochowska-Gonzalez, przyglądając się metaforyce prawicowych myślicieli niepodległości, zwraca uwagę na inherentny biologizm zawarty w myśli twórców Narodowej Demokracji. Weronika Grzebalska w swym przełamującym stereotypy tekście przygląda się współczesnemu militaryzmowi i miejscu, jakie kobiety zajmują w prawicowych ruchach militarnych przechwytujących ideę lewicowej emancypacji.

Cały problem ze współczesnym militaryzmem dziś, twierdzi badaczka, polega na zrównaniu go z projektem tożsamościowym, a nie obywatelskim, jakim był u swych początków pod koniec XIX wieku. Dorota Sajewska przygląda się funkcjonowaniu pojęcia Czarności, dowodząc, iż ta pomijana dotąd kategoria może okazać się niezwykle twórczym aspektem badania także powojennej historii Polski, szczególne ze współczesnej perspektywy konfliktu migracyjnego i masowej ucieczki ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Lena Magnone w brawurowy sposób naświetla psychoanalityczną myśl Zygmunta Freuda, jako jeszcze jeden z obszarów, który wymaga postkolonialnej refleksji. Badaczka prezentuje, jak kobiety i "dzicy" w spójny sposób łączyli się w głowie doskonałego psychoanalityka, wskazując, że był on nieodrodnym dzieckiem epoki kolonialnej, a system przez niego stworzony pomijał doświadczenie pań i osób z innych aniżeli europejska etniczności.

Moses Serubiri i Maryam Kazeem przywołują pamięć nagich protestów - jedynej publicznej i elitarnie damskiej formy protestu w wielu krajach Afryki, wskazując na kolonialne odczytania tej formy oporu.

"Aborcyjny ruch oporu" Agaty Araszkiewicz to przypomnienie opublikowanego na początku lat 2000 tekstu dotyczącego związków pomiędzy ciągle obecnym w Polsce narodowym mitem romantycznym a kwestiami biopolityki i reprodukcyjnych praw kobiet.

Teksty te zostały pomyślane nie tyle jako tezy ilustrujące wystawę, co raczej uzupełnienie, poszerzające kontekst pokazywanych prac artystów o kwestie, które mogą okazać się inspirujące do dalszych własnych poszukiwań i dyskusji.(fragment tekstu Magdy Lipskiej "Niepodległe, czyli o archeologii nierówności")

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka
Kategoria Pozostałe książki
ISBN 9788364177576
Oprawa broszurowa
Autor Magda Lipska
Wydawnictwo Muzeum Sztuki Nowoczesnej W Warszawie
Ilość stron 190
Rok wydania 2018
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 24,41 zł
Najwyższa cena 24,41 zł
W bazie od 04.11.2020
Data aktualizacji 15.07.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii zmian cen pozwala na porównanie wartości towaru w czasie.

nie udało się nam pobrać archiwalnych informacji cenowych dla produktu Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka. Spróbuj proszę ponownie później.

Recenzje / opinie

Opinia użytkowników jest dla nas ważna! Wyślij recenzję produktu.

Przepraszamy, ale obecnie nie mamy jeszcze opinii o Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka.

Znalezione oferty w bazie

Do kwot pokazanych niżej dla Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka nie wliczono ewentualnych kosztów wysyłki / dostawy. Zanim zdecydujesz, gdzie dokonać zakupu, zapoznaj się z opiniami o firmie i uwzględnij warunki dostawy. Aktualizacja katalogu sklepów z ofertami odbywa się co kilka - kilkanaście minut.

 • Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy - PRACA ZBIOROWA - książka Sklep on-line
  ★★★★★
  24,41 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Pozostałe książki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Pozostałe książki

Brak innych produktów w kategorii Pozostałe książki
...