Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz
Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz
Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz

Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz

Ostatnia cena
16,80 zł

Informacje na temat oferty

Na chwilę obecną Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz z sekcji polityka, publicystyka, eseje nie jest dostępny w żadnym obserwowanym sklepie w zbiorze Docero. Cena, po której produkt był dostępny 16,80 zł została zarejestrowana 19.03.2024. Sprawdź dostępność produktu w przyszłym terminie.

Zobacz opis produktu
  • Cechy:
  • Polityka, publicystyka, eseje
  • Czarne
  • 9788380498037
  • miękka
  • Andrzej Stasiuk
  • Czarne
  • 160
  • 2018

Opis Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz

Niezwykły esej po raz pierwszy ukazał się w roku 2000 i po dziś dzień wpływa na sposób opowiadania o Europie Środkowo-Wschodniej. "Jeśli miałbym wymyślić dla Europy Środkowej jakiś herb, to w jednym z jego pól umieściłbym półmrok, a w innym, pustkę".

Znajdujemy te słowa na kartach książki Andrzeja Stasiuka i Jurija Andruchowycza. Taka jest właśnie nasza część świata w oczach tych dwóch rewelacyjnych autorów. Jeden to Polak, drugi pochodzi z Ukrainy. W swoich szerokich esejach rozważają dzieje ziem leżących na polsko-ukraińskiej granicy, a także ludzi, którzy na terenach tych żyli i żyją po dziś dzień.

"Moja Europa: Dwa eseje o Europie zwanej Środkową” to książka, która została wydana po raz pierwszy w roku 2000. Z ogromną przyjemnością prezentujemy naszym czytelnikom jej kolejne wznowienie. Stanowi ona doskonały przykład tego, jak mocnym środkiem wyrazu jest esej.

Leży ON gdzieś na pograniczu nauki i poezji, z każdej z tych dziedzin czerpiąc to, co najlepsze. Nauka daje mu więc erudycję, poezja zaś, moc oddziaływania na wyobraźnię czytelnika. Dlatego również lektura tych tekstów pełna jest zadumy i nostalgii, a przy tym daje ogromną satysfakcję.

Piękno natury, zawirowania historii i ludzkie losy, którym historia ta skomplikowała ścieżki wołają do nas z kart książki "Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową". Książka ukazała się w Niemczech, w Chorwacji, we Francji, na Ukrainie i Węgrzech, w Rumunii i Hiszpanii.

Jeśli Dwa eseje powstały na zamówienie, tym lepiej; marzyłbym sobie, by ich autorzy podjęli się opracowywania kolejnych tematów, widząc już oczyma duszy biblioteczkę traktującą o tlenie, nowych środkach przekazu czy reformie oświaty.

Nie byłyby to bez dwóch zdań próby w manierze Bouvarda i Pécucheta. Liczyłbym raczej na widoczny w omawianych esejach rozmach polihistorów: następców jońskich filozofów natury, renesansowych myślicieli, angielskich poetów metafizycznych, których talent zezwala na rozważanie struktury materii, poznawanie Kabały, doradzanie Księciu i smakowanie trunków.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz
Kategoria Polityka, publicystyka, eseje
Marka Czarne
ISBN 9788380498037
Oprawa miękka
Autor Andrzej Stasiuk
Wydawnictwo Czarne
Ilość stron 160
Rok wydania 2018
Aktualnych ofert 0
Najniższa cena -
Najwyższa cena -
W bazie od 24.10.2018
Data aktualizacji 19.03.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu -

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia zmian cen pozwala użytkownikowi na obserwację wartości towaru w czasie.

Bardzo nam przykro, na chwilę obecną brak dostępnych danych na temat historii cen produktu Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz (Polityka, publicystyka, eseje).

Recenzje / opinie

Twoja opinia jest dla innych bardzo ważna! Wyślij recenzję tego produktu.

Na chwilę obecną brak recenzji tego produktu. Bądź pierwszym, który dodaje opinię!

Znalezione oferty w bazie

Prezentowane poniżej ceny dla produktu Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz Czarne nie wliczają w siebie ekstra kosztów związanych z przesyłką. Zanim dokonsz zakupu, uzyskaj informacje o prestiżu firmy i pamiętaj o możliwości pojawienia się innych kosztów. Co kilka minut odbywa się aktualizacja listy propozycji.

  • Nie mamy obecnie ofert dla Moja Europa Dwa Eseje O Europie Zwanej Środkową - Jurij Andruchowycz. Zachęcamy do regularnego sprawdzania dostępności.

Produkty powiązane

Inne z kategorii Polityka, publicystyka, eseje

Francoise dasturová Smrt: esej o konečnosti
Francoise Dasturová
Neuroeseje Ivan Rektor
Ivan Rektor
A życie jak rzeka Andrzej kalinin
Andrzej Kalinin
...