Deziluzja w kinie. Wybór przekładów
Deziluzja w kinie. Wybór przekładów
Deziluzja w kinie. Wybór przekładów

Deziluzja w kinie. Wybór przekładów

35,10 zł

Specjalna okazja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 35,10 zł

Przejrzeliśmy bazę sklepów internetowych w bazie aby odszukać najbardziej korzystną ofertę dla Ciebie. Deziluzja w kinie. Wybór przekładów z kategorii pozostałe książki kupisz w cenie 35,10 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Przedstawiona cena 35,10 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Pozostałe książki
 • 9788324240234

Opis Deziluzja w kinie. Wybór przekładów

W niniejszym opracowaniu, stanowiącym pewnego rodzaju uzupełnienie refleksji podejmowanych przeze mnie w książce To tylko sztuczka. O samoświadomości kina i technikach deziluzyjnych we współczesnych filmach, zebrałam własne przekłady ośmiu artykułów albo rozdziałów monografii z zakresu badań nad autorefleksyjnością, synonimicznie w poszczególnych tekstach nazywaną metafikcyjnością, samoreferencyjnością, metalepsją czy - w moim ujęciu - deziluzją. Antologia, przez nieprzypadkowy wybór tłumaczonych tekstów, przedstawia różnorodne spojrzenia na problem samoświadomości w medium audiowizualnym (filmach, serialach telewizyjnych i streamingowych), ponieważ autorzy, których rozważania znalazły się w niniejszym zbiorze, prezentują w swoich teoriach postawy wywodzące się z zróżnicowanych dziedzin i metodologii humanistyki - z badań jednocześnie kognitywnych, formalistycznych, filozoficznych, jak i intermedialnych. "Antologia tekstów pt. Deziluzja w kinie, brawurowo przetłumaczona poprzez [] Adriannę Woroch, jest pozycja, na jaka czeka rodzime środowisko filmoznawcze od dawna. Tematyka iluzyjnego/deziluzyjnego i autoreferencyjnego charakteru kina oraz innych mediów audiowizualnych pozostaje przedmiotem żywego zainteresowania akademików w Polsce. Wyśmienicie dostosowane poprzez Autorkę kompendium ważkich tekstów spoza Polski pozwala zapoznać się czytelnikom z szerszymi kontekstami refleksyjnego charakteru mediów audiowizualnych (piszę "mediów", bo w tekstach pojawia się także telewizja, a także produkcje przeznaczone platformom streamingowym). Co ważne, mamy tu do czynienia z propozycjami nastawionymi niekiedy polemicznie do tradycyjnych analiz filmów spod znaku mind games i puzzle movies (takich jak np. Badania W. Bucklanda czy T. Elsaessera)". Z recenzji dr. Hab. Sebastiana Jakuba Konefała, prof. UG Adrianna Woroch - doktor, adiunktka w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza, laureatka Diamentowego Grantu. Zajmuje się filmowym postmodernizmem, autorefleksyjnością w kinie i gatunkiem elevated genre. Autorka książki To tylko sztuczka. O samoświadomości kina i technikach deziluzyjnych we współczesnych filmach i jedynej jak dotąd na rynku polskim monografii poświęconej twórczości Paola Sorrentina Kicz i piękno w twórczości Paola Sorrentina. Tytuł Deziluzja w kinie. Dobór przekładów Autor Adrianna Woroch Wydawnictwo Universitas EAN 9788324240234 ISBN 9788324240234 Kategoria Literatura, Film ilość stron 192 Format 210x140 mm Rok wydania 2024 Oprawa broszurowa

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Deziluzja w kinie. Wybór przekładów
Kategoria Pozostałe książki
ISBN 9788324240234
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 35,10 zł
Najwyższa cena 35,10 zł
W bazie od 28.05.2024
Data aktualizacji 10.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia historii cen pozwala Ci podejmować przemyślane decyzje o zakupie.

nie udało się nam pozyskać archiwalnych danych na temat cen dla produktu Deziluzja w kinie. Wybór przekładów. Spróbuj proszę ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Podziel się z nami swoją opinią o tym produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym potencjalnym kupującym.

Obecnie nie posiadamy recenzji dla tego produktu. Twój komentarz może być pierwszy!

Znalezione oferty w bazie

W cenach propozycji dla Deziluzja w kinie. Wybór przekładów , przedstawionych poniżej, nie uwzględniono możliwych kosztów dostarczenia towaru. Przed wyborem sklepu, uzyskaj informacje o renomie sklepu i nie zapomnij o możliwości ujawnienia kosztów zwiążanych z przesyłką. Co kilkanaście minut następuje aktualizacja katalogu sklepów z ofertami.

 • Deziluzja w kinie. Wybór przekładów (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Deziluzja w kinie. Wybór przekładów Sklep on-line
  ★★★★★
  35,10 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Pozostałe książki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Pozostałe książki

Brak innych produktów w kategorii Pozostałe książki
...