Geneza współczesnej filozofii wartości
Geneza współczesnej filozofii wartości
Geneza współczesnej filozofii wartości

Geneza współczesnej filozofii wartości

28,93 zł

Okazja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 28,93 zł

Przeszukaliśmy dużą ilość sklepów online w naszej bazie aby odnaleźć najlepszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Geneza współczesnej filozofii wartości z kategorii pozostałe książki kupisz w cenie 28,93 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 28,93 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Pozostałe książki
 • 9788322643389

Opis Geneza współczesnej filozofii wartości

Niniejsza publikacja zawiera równocześnie syntezę i uzupełnienie treści dydaktycznych przekazywanych w ramach wykładów z aksjologii i prakseologii. Dzięki rokrocznym aktualizacjom zgodnie z bieżącą wiedzą o wykładanym przedmiocie, ostatecznie przyjęła kształt zrecenzowanego podręcznika akademickiego. Można ją traktować jako wynik projektu naukowo-dydaktycznego podjętego przez autorów. Naprzemiennie prowadzili oni wykłady z aksjologii i prakseologii na podstawie naukowo opracowanych notatek. Studium, poprzedzone obfitym historycznym wprowadzeniem do zagadnienia wartości, koncentruje się na analizie i komentarzu dotyczącym podstawowych założeń najważniejszych koncepcji filozofii wartości z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku, kiedy termin i pojęcie wartości kształtowały się w ogniu filozoficznej dyskusji, przede wszystkim za sprawą neokantowskiej szkoły badeńskiej. Stanowczym celem autorów było ukazanie aksjologii i prakseologii w perspektywie klasycznych zagadnień filozofii wartości i problemów związanych z ich rozumieniem. O kolejności rozdziałów zdecydował przyjęty historyczny porządek wykładu, zgodnie z którym w pierwszej kolejności zaleca się omawiać poglądy najwcześniejsze i najszczególniej podstawowe, a dopiero później opinie powstałe w reakcji na te stanowiska. Historyczna analiza pojęciowa problematyki wartości polega na podziale poszczególnych poglądów i stanowisk na ich pojęcia składowe oraz na badaniu każdego z osobna. Zadanie postawione w prezentowanej pracy zasadza się na tym, aby pokazać wewnętrzną strukturę, a w głównej mierze historyczną dynamikę rozwoju współczesnej aksjologii, jej podstawowe założenia, powiązania i zależności między poszczególnymi myślicielami. Tytuł Geneza współczesnej filozofii wartości Autorzy Andrzej J. Noras, Tomasz Kubalica Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego EAN 9788322643389 ISBN 9788322643389 Kategoria Literatura, Filozofia ilość stron 204 Format 240x148 mm Rok wydania 2024 Oprawa broszurowa

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Geneza współczesnej filozofii wartości
Kategoria Pozostałe książki
ISBN 9788322643389
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 28,93 zł
Najwyższa cena 28,93 zł
W bazie od 20.02.2024
Data aktualizacji 24.02.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania historii zmian cen pozwoli Ci podejmować.

Nie udało się pobrać archiwalnych danych cenowych dla tego produktu. Spróbuj proszę ponownie później.

Recenzje / opinie

Masz ten produkt? Daj nam znać, co o nim myślisz.

Obecnie nie posiadamy recenzji dla Geneza współczesnej filozofii wartości. Twój komentarz może być pierwszy!

Znalezione oferty w bazie

Ewentualne koszty dostawy dla Geneza współczesnej filozofii wartości nie zostały wkalkulowane w ceny prezentowanych poniżej ofert. Zanim podejmiesz decyzję, gdzie zakupić produkt, zapoznaj się z opiniami na temat firmy i uwzględnij warunki dostawy. Katalog sklepów jest regularnie uaktualniana, co kilka minut.

 • Geneza współczesnej filozofii wartości (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Geneza współczesnej filozofii wartości Sklep on-line
  ★★★★★
  28,93 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Pozostałe książki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Pozostałe książki

Brak innych produktów w kategorii Pozostałe książki
...