Po trzydziestu latach badań Zygmunt Freud wciąż nie znalazł odpowiedzi na swoje doniosłe pytanie: „Czego pragną kobiety?". Podczas piętnastoletniej przygody w roli psychoterapeutki Maxine Mei-Fung Chung zrozumiała, iż wyjaśnienie zagadki Freuda kryje się w aktywnej współpracy z pacjentkami.
W poruszających historiach siedmiu diametralnie różniących się pań Maxine Mei-Fung Chung rzuca świeże światło na problem naszych najmocniej podstawowych potrzeb i pragnień. Przyszła panna młoda, która staje przed problemem zaakceptowania własnej seksualności, matka zmagająca się z pytaniami dotyczącymi tożsamości i przynależności, kobieta ucząca się, jak wyzdrowieć po latach traumy: Głos żeńskiej duszy to elektryzujący i intymny zapis badań nad wewnętrznym życiem pań.
Ta oparta na godzinach rozmów między Maxine i jej pacjentkami książka odkrywa nasze lęki, nadzieje, sekrety i zdolność do zdrowienia. Z ogromną empatią, a jednocześnie dbałością o detal demonstruje pozbawione lęku i uprzedzeń spojrzenie w głąb tego, kim jesteśmy, abyśmy mogły lepiej zrozumieć same siebie i siebie nawzajem.
Pragnienie to działanie. Głos kobiecej duszy to niezwykła książka niosąca wyzwolenie i zachętę, byśmy zdobywały to, czego naprawdę chcemy. Najkorzystniejsza książka o damskich tęsknotach i pożądaniu od czasu „Trzech pań".
– Abigail Bergstrom Książka Maxine jest wnikliwa, czuła i atrakcyjna. Zachwyciły mnie histore tych pań. – Katy Hessel, autorka bestsellera „The Story of Art without Men" Bogata i intymna analiza damskiego pożądania.
To niezwykle mądra i dociekliwa książka. – Julia Samuel, psychoterapeutka,autorka bestsellera "Grief Works" Powyższy opis pochodzi od wydawcy.