Wydanie Moralności pani Dulskiej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu wyszukasz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wyróznionie zagadnień, które w głównej mierze pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.
Książka posiada pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się nad wyraz szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, upraszczające prędkie przygotowanie się przed lekcją.
Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz pokaźne charakterystyki bohaterów.Wybitne dzieło Zapolskiej opowiada o mieszczańskim domu z przełomu XIX i XX wieku. Pani Dulska, silną ręką rządząca cała rodziną, choćby nie przypuszcza, że coś może zakłócić jej spokojną, sytą, kołtuńską egzystencję.
Tymczasem syn, Zbyszko Dulski, usiłujący wieść żywot młodopolskiego dandysa, lampartuje się nie wiadomo gdzie i z kim. Niebawem okazuje się, że być może wkrótce pani Aniela zostanie babcią...Czy syn pani Dulskiej ożeni się ze służącą? Czy uda się utrzymać skandal w czterech ścianach Dulskiego domu? Jak rozwiąże się sprawa nieszczęsnej Hanki? I co z tą całą moralnością?Wydanie w twardej oprawie ozdabia reprodukcja autentycznego Portretu Gabrieli Zapolskiej autorstwa Juliana Fałata z 1898 roku, co stanowi nieszablonowy atut tej edycji.
Spis treściMoralność pani DulskiejAkt IAkt IIAkt IIIKrótkie opracowanieKrótko o utworzeKrótkie streszczenieMotywyPełne opracowanieBiografia Gabrieli ZapolskiejGeneza utworuOkoliczności powstania utworuWyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiCzas akcjiMiejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównej bohaterki - Aniela DulskaCharakterystyka pozostałych postaciFelicjan DulskiZbyszko DulskiHesia i Mela DulskieJuliasiewiczowaProblematyka utworuKryzys moralności mieszczańskiej - kołtuneria, filisterstwo, dulszczyznaProblemy uniwersalne w utworzeGatunek utworuMłoda PolskaNaturalizm w twórczości Gabrieli ZapolskiejTragifarsa kołtuńskaBudowa utworuJęzyk bohaterówTragizm i komizm w utworzeIndeks komentarzy do tekstu