Wersja \"Króla liter\" z literkami drukowanymi - wzbogacona o zabawne wierszyki, wyliczanki, proste gry słowne. Maks ma kłopoty z pisaniem. Jego zeszyt jest pełen błędów, kleksów, a choćby dziur.
Chłopiec jest smutny z tego powodu, lecz we śnie z pomocą przychodzi do niego król liter i jego świta. Litery, bawiąc się z Maksem, uczą go alfabetu, a magiczne pióro podarowane poprzez króla powoduje, że chłopiec rozpoczyna pisać atrakcyjnie!
"Król liter" to zachęta dla tych dzieci, którym brak zapału do samodzielnego pisania. Eveline Hasler w prosty sposób pokazuje, iż czytanie i pisanie może sprawiać przyjemność. Trzeba tylko zaprzyjaźnić się z królem liter!
\"niedługo uczyłam w szkole podstawowej. Doświadczyłam,trudno jest wprowadzić dziecko w świat liter. Ale także - iż to zadanie może być źródłem obfitej satysfakcji. Jeśli umie się dzieciom pokazać litery jak w historii "Król liter", to ochoczoj się uczą, bo powoduje im to radość\".
Eveline Hasler \"Jako mama sześcioletnich bliźniaczek pokładam ogromne nadzieje w małej (ale jakże szerokiej) książce "Król Liter". Przeczytałam ją i wzruszyłam się, z jak wielką miłością, zrozumieniem, taktem, empatią, ale i humorem, została w niej potraktowana nauka jednej z najważniejszych umiejętności naszego życia: pisania.
Mimo pozornej prostoty, treść tej książki budzi sporo skojarzeń, jest wielowymiarowa i działa na wyobraźnię. Polecam wszystkim, którzy chcą zaprzyjaźnić się z bohaterami naszego alfabetu\". Krystyna Romanowska, dziennikarka O Eveline Hasler mało osób w Polsce słyszało, choć ta szwajcarska pisarka od wielu lat znana jest nie tylko w swojej ojczyźnie.
Debiutowała jako autorka dla dzieci i młodzieży i wkrótce została wpisana na Listę Honorową im. Hansa Christiana Andersena (1968 i 1976) oraz otrzymała Szwajcarską Nagrodę w Dziedzinie Książki Młodzieżowej (1978).
Jej twórczość dla dorosłych, uwieńczona także wieloma nagrodami i wyróżnieniami, jest zakorzeniona w historii Szwajcarii.