Składająca się z czterech rozdziałów książka Karoliny i Daniela Heinschów, a także ks. Prof. Jana Kochela to udana próba łączenia teologicznych i pedagogicznych aspektów motywujących do tworzenia kultury miłowania.
Wartością książki jest ukazanie prawd objawionych, czerpanie z opracowań naukowych i ukierunkowanie na ich poręczne użycie: formowanie postaw, budowanie relacji, rozwój miłości, wspieranie wzrastania w cnocie czystości, a także stymulowanie podjęcia odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
Podręcznik,,Tak" dla wychowania seksualnego pokazuje proces wychowania do miłości, uwzględniając przy tym nienaruszalną wizję osoby i jej chrześcijańskie powołanie urzeczywistniane na drodze życia małżeńskiego.
W przekonaniu jego autorów wychowanie seksualne winno być jednym z najistotniej chronionych procesów podejmowanych wśród ludzi, pozostawia bowiem w duszy i pamięci dziecięcej trwały ślad. (...) W wyczerpujący sposób pokazuje personalistyczną wizję osoby, seksualności i relacji miłosnych, łącząc teoretyczne wprowadzenie w zagadnienie katolickiej edukacji seksualnej z propozycją pracy formacyjnej, co wznosi publikację do rangi podręcznika nadającego się do szerokiego wykorzystania duszpasterskiego dla dobra rodzin i Kościoła.
AUTORZY: Karolina i Daniel Heinsch, małżonkowie i rodzice Karola i Adama, animatorzy Ruchu Czystych Serc Małżeństw, zaangażowani w formację małżonków i rodzin katolickich w Gliwicach; związani z katolickim czasopismem ewangelizacyjnym Miłujcie się!.
Jan Kochel, kapłan diecezji gliwickiej, teolog i pedagog, profesor nauk teologicznych, kierownik katedry Teologii Pastoralnej, Katechetyki, Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, rzeczoznawca ds.
podręczników przy Komisji Wychowania Katolickiego KEP, członek Equipe Européenne de Catéch$4se (EEC), European Forum for Religious Education in Schools (EuFRES), Stowarzyszenia Katechetyków Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego; redaktor naczelny strony Szkoły Słowa Bożego (www.ssb24.pl).
Autor m.in.: Pedagogia biblijna w katechezie (2012), Duchowa pedagogia miłości (2018), Wprowadzenie do antropologii pedagogicznej (2018), Wprowadzenie do edukacji osób starszych (2020).