Położna z Auschwitz Nazwisko Stanisławy Leszczyńskiej być może nie jest szeroko znane w Polsce i na świecie, a jednak wiedz, że była to niezwykła kobieta. Jej losy opisała Magda Knedler w książce,,Położna z Auschwitz".
Czym wsławiła się Leszczyńska, iż jej historia okazała się inspiracją dla autorki$874 Kobieta niezwykła Wojna była koszmarem dla Stanisławy Leszczyńskiej, która w jednym z damskich transportów trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Z książki,,Położna z Auschwitz" możesz dowiedzieć się, jak w istocie wyglądało życie w obozie. To co przeżyli tam osadzeni, jest niełatwe do opisania. Dziś masz okazję poznać tę historię, śledząc losy Stanisławy Leszczyńskiej.
To właśnie ona jest tytułową położną z dzieła Magdy Knedler. Leszczyńska pochodziła z Łodzi i na własne życzenie podjęła się zadania odbierania porodów od więźniarek z obozu. Niosła ulgę i pociechę kobietom, ratowała nowonarodzone niemowlęta w Auschwitz.
Bez niezbędnych narzędzi czy nawet małych standardów sanitarnych przyjęła setki porodów. Czy wiesz, że w ciągu kilku lat istnienia obozu w Oświęcimiu przyszło tam na świat tysiące dzieci$875 Nie miały one szansy na dobrą przyszłość.
sporo umarło, a inne wywieziono do Niemiec. Niektóre poddawano nieludzkim eksperymentom medycznym. Walka o każde życie Położna z Auschwitz znalazła w sobie tyle siły i odwagi, żeby z narażeniem własnego życia i zdrowia walczyć o każde dziecko, którego poród odebrała.
Dowiedz się, jak wyglądała rzeczywistość Stanisławy Leszczyńskiej w obozie koncentracyjnym i dlaczego więźniarki nazywały ją,,Mamą"$876 Czy można odczuwać tak silną miłość i współczucie do obcych ludzi, żeby chcieć im nieść bezinteresowną pomoc$877 Powieść Magdaleny Knedler Ci to uświadomi i jeszcze raz nakreśli, jakim piekłem było Auschwitz.