Światowej sławy biblista udowadnia, że cuda podobne do tych, które opisuje Nowy Testament, dzieją się także tu i dzisiaj!
Czy nadprzyrodzone działanie Boga, o którym czytamy na kartach Ewangelii i Dziejów Apostolskich, rzeczywiście można odnaleźć we współczesnym, racjonalnym i sceptycznym świecie? Profesor Craig S. Keener z ogromną wnikliwością i rzetelnością ukazuje przekonujące dowody na to, że cuda, które opisywali pierwsi chrześcijanie, ponad wszelką wątpliwość wydarzają się dzisiaj i to naprawdę często. Opisuje kilkaset przypadków z XX i XXI w., które zostały precyzyjnie udokumentowane i potwierdzone przez lekarzy. Zebrany materiał faktograficzny stał się również inspiracją do poszukiwania odpowiedzi na sporo pokaźnych pytań:
- dlaczego współczesny człowiek raczej niechętnie wierzy w cuda?
- dlaczego odrzucanie z góry nadprzyrodzonego działania Boga jest nieracjonalne?
- dlaczego Bóg czasami wysłuchuje modlitwy o uzdrowienie, a innym razem prośby do Niego kierowane pozostają bez odpowiedzi?
- jakie są obiektywne kryteria weryfikacji, dzięki którym wiadomo, czy dane wydarzenie rzeczywiście jest cudem?
Nie ma wątpliwości co do tego, iż prof. Craig S. Keener to jeden z najważniejszych uczonych we współczesnej biblistyce. Dzięki jego badaniom dziś nie da się już utrzymać popularnej kiedyś w niektórych nurtach biblistyki tezy, iż cuda Jezusa mogą być jedynie piękną konwencją literacką. Teraz także polski czytelnik może poznać przekonujące racje przemawiające za historycznością cudów – i tych biblijnych, i współczesnych.
prof. Mariusz Rosik
Cuda teraz to książka ciekawa, przenikliwa i wyjątkowo wciągająca. Opowiedziane przez autora historie i świadectwa niekiedy wręcz szokują, lecz są dokładnie udokumentowane i medycznie potwierdzone, a zatem są faktami. A jak wiadomo, z faktami się nie dyskutuje.
Piotr Różański SP
Craig S. Keener jest profesorem Nowego Testamentu w Asbury Theological Seminary, autorem bezprecedensowych komentarzy biblijnych, odkrywających żydowskie, a także grecko-rzymskie tło kulturowe Pisma Świętego (w tym wydanego po polsku i uznanego jednocześnie wśród profesorów, jak i studentów teologii Komentarza historyczno-kulturowego do Nowego Testamentu).
Patroni medialni: