Masz wrażenie, iż życie przecieka ci poprzez palce, a ty wciąż siedzisz w pracy? Tęsknisz za ciepłym piaskiem pod stopami? Chciałbyś zobaczyć świat, lecz nie masz na to czasu ani pieniędzy?
To opowieść o ludziach, którzy czuli podobnie. W końcu powiedzieli NIE – korpo, etatom i utartemu schematowi. Kiedy zrozumieli, iż życie jest za krótkie, by być przykutym do biurka, spakowali laptopa, prawidłowe buty i ruszyli w świat.Jednak nawet współczesny nomada musi z czegoś żyć, a praca – choć czasem uciążliwa – może być rozwijająca i twórcza. Trudno rzucić dosłownie wszystko. Lecz można rzucić wszystko… oprócz pracy.
Skoro w dobie prędkiego łącza tyle rzeczy da się zrobić zdalnie, dlaczego nie pracować, podróżując?
• Tomek rozkręcał firmę, przemierzając kontynenty. Kupujący nie wiedzieli, że odpisuje na maile z Indii albo Mozambiku. Dzisiaj zarządza warszawskim zespołem. Raz z Bali, raz z Kuala Lumpur.
• Marga nigdy nie wie, w jakim języku będą mówili jej sąsiedzi. Uczy hiszpańskiego, sypia pod gołym niebem, bo w żadnym hotelu nie ma za darmo aż tylu gwiazd.
• W wieku 25 lat Olga występuje w filmach bollywoodzkich. Pamięta jednak, iż do Indii przyjechała, żeby pomagać. Dziś mama dwójki dzieci organizuje warsztaty na kurdyjskich ulicach, a w Syrii wytwarza recyklingowe place zabaw. I tylko jej cygańscy przyjaciele dziwią się tym ciągłym wędrówkom.
Prawnicy, nauczyciele, blogerzy, aktywiści. Single, pary i całe rodziny.
Jak zostali nomadami? Co musieli poświęcić? Czy kiedykolwiek posiadają zamiar osiąść?
Inspirujące historie współczesnych polskich nomadów.
funkcjonalne rady, jak integrować pracę z podróżami i wreszcie zacząć żyć na własnych zasadach.
Poznaj je i sam wyrusz w drogę!
Nomadzkie historie opowiedzieli:
Tomek, prawnik, pracuje z Bali
Asia z bloga „Somos Dos"
Kasia i Kuba z bloga „Podróż Odbyta"
Helena, nauczycielka jogi, pracuje z Australii
Anna Alboth, dziennikarka, aktywistka z bloga „The Family Without Borders"
Agata i Grzegorz, digitalizatorzy z Hiszpanii
Olga, aktywistka z bloga „Czujczuj"
Marga, nauczycielka hiszpańskiego
rodzina Mitali z bloga „Mitale w podróży"
Nomadzkie historie spisała:
Zuzanna Bukłaha – ur. W 1988 roku, dziennikarka i reporterka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje ze stołeczną „Gazetą Wyborczą" i „obszernym Formatem". Finalistka konkursu na stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2019 nominowana do Nagrody „Newsweeka" im. T. Torańskiej w kategorii „najlepszy materiał dziennikarski" i nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż". Od prawie czterech lat dzieli życie między Warszawę a podlaską wieś. Eksnomadka na zabój zakochana w Hiszpanii.
Tytuł Nomadzi. Życie w drodze Autor Zuzanna Bukłaha Wydawnictwo Znak Literanova EAN 9788324071296 ISBN 9788324071296 Kategoria Literatura\Literatura faktu ilość stron 304 Format 14x20.5x1.8 cm Rok wydania 2020 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.464 kg