Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny
Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny
Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny
Biografie i wspomnienia Peres Szimon, Landau David

Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny

15,01 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą propozycję ma TaniaKsiazka.pl w cenie 15,01 zł

Przejrzeliśmy całą bazę sklepów internetowych w bazie danych Docero aby odszukać najlepszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny Peres Szimon, Landau David z kategorii biografie i wspomnienia kupisz w cenie 15,01 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Kwota 15,01 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Biografie i wspomnienia
 • Peres Szimon, Landau David
 • 9788375366273
 • miękka
 • Peres Szimon, Landau David
 • Czarne
 • 2013

Opis Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny

Dawid Ben Gurion urodził się 16 października 1886 roku w Płońsku jako Dawid Grün. Umarł 1 grudnia 1973 w Ramat Gan otoczony sławą jednego z najważniejszych izraelskich polityków. Wierzył w wyjątkowość narodu żydowskiego i jego prawo do posiadania własnego państwa. Był jednym z młodych pionierów z drugiej aliji, zaczynał od zbierania pomarańczy i prostych prac pasterskich, a po latach został pierwszym szefem rządu. Był wizjonerem i pragmatykiem zanurzonym w żydowskiej historii i tradycji, a przy tym patrzącym w przyszłość i wyzbytym sentymentów. Stał się symbolem energii, która stworzyła państwo Izrael, i przywódcą, jakiego potrzebował kraj walczący o swoje istnienie. Dla Szimona Peresa, byłego prezydenta Izraela i laureata Pokojowej Nagrody Nobla i dla wielu innych Izraelczyków Dawid Ben Gurion był postacią z legendy, ojcem założycielem ich państwa, współczesnym prorokiem, a jednocześnie człowiekiem z krwi i kości, który własnym trudem, uporem i wiarą zapisał się na kartach historii.Książka łączy osobiste wspomnienia z opowieścią o obfitej polityce i wydarzeniach, które zmieniły świat. Dla Peresa to dialog z samym sobą i przeszłością, który David Landau, dziennikarz i były redaktor naczelny „Haarec”, podsycał wnikliwymi pytaniami na temat Bena Guriona i jego dziedzictwa.Szimon Peres demonstruje wyjątkowo ludzki portret Dawida Ben Guriona – znakomitego stratega z szerokim spojrzeniem na historię i dalekosiężną wizją izraelskiej przyszłości. Mówi o nim z zaangażowaniem, bezstronnością i mądrością, które cechowały sześć dekad jego służby publicznej. William Jefferson ClintonPełen podziwu dla Ben Guriona, Peres ani na chwilę nie popada w bohaterski kult wodza ani nie traci z oczu realiów historycznych. To osobiste wspomnienie o Ben Gurionie i jego otoczeniu jest zachwycające.„The Wall Street Journal”Szimon Peres, prezydent i były premier Izraela, prezentuje intrygującą i bardzo osobistą biografię Dawida Ben Guriona, pierwszego premiera Izraela i swego mentora. Czytelnikom spodoba się analiza relacji autora z Ben Gurionem, jak również skromność tego pierwszego. Ładunek emocji i głębia osobistej refleksji czynią z tej książki coś więcej aniżeli biografię. „Publishers Weekly”

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny
Kategoria Biografie i wspomnienia
Marka Peres Szimon, Landau David
ISBN 9788375366273
Oprawa miękka
Autor Peres Szimon, Landau David
Wydawnictwo Czarne
Rok wydania 2013
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 15,01 zł
Najwyższa cena 15,01 zł
W bazie od 10.09.2022
Data aktualizacji 13.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność monitorowania zmian cen daje możliwość podejmowania świadomych decyzji o zakupie.

nie udało się nam uzyskać archiwalnych danych cenowych dla produktu Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny (Biografie i wspomnienia). Proszę spróbuj ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Kupiłeś ten produkt? Powiedz innym, co o nim sądzisz.

Obecnie nie posiadamy recenzji dla tego produktu. Twój komentarz może być pierwszy!

Znalezione oferty w bazie

W cenach propozycji dla Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny Peres Szimon, Landau David, pokazanych na poniższej liście, nie uwzględniono ewentualnych kosztów wysyłki. Przed zakupem, uzyskaj informacje o prestiżu firmy i pamiętaj o możliwości doliczenia innych kosztów. Lista propozycji cenowych jest okresowo aktualizowana co jakiś czas, około raz na kilka - kilkanaście minut.

 • Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny Sklep on-line
  ★★★★★
  15,01 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Biografie i wspomnienia Peres Szimon, Landau David

Produkty powiązane

Peres szimon, landau david Ben gurion żywot polityczny
Peres Szimon, Landau David

Inne z kategorii Biografie i wspomnienia

Gorszy niż faszysta
ZYSK I S-KA
Tańcząca z dogami
Ars Scripti-2
Ech panie wiech Dziano janusz, koper danuta
Dziano Janusz, Koper Danuta
Bakuła hanna Selfie/autoportret
Bakuła Hanna
Miód mi w serce lejesz
Aspra
...