Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”lecz świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze wyszuka słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei.
A gdy wydaje nam się, iż pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, dzisiaj dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy.
A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!Książka wzbogacona ilustracjami Izabeli Kaczmarek-Szurek.„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego.
zawsze okazuje się, iż nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, żeby się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, aby własnym zaangażowaniem nie spowodować, iż monolog zamieni się w dialog.
Nie wahajcie się użyć własnego życia, żeby żyć, jak wam się podoba”.Kaśka NosowskaPolecamy także poprzednią książkę autorki — A ja żem jej powiedziała...Katarzyna Nosowska — urodzona w 1971 roku w Szczecinie, polska piosenkarka, autorka tekstów, wokalistka zespołu rockowego Hey, laureatka pierwszej edycji Paszportów „Polityki”.
Zdobyła 21 Fryderyków – to prawdziwy rekord! Wydała 19 płyt z zespołem Hey i 6 albumów solowych. Publikowała felietony w miesięcznikach „Filipinka” i „Zwierciadło”. W stacji radiowej Roxy FM prowadziła autorską audycję „Tranzytem do niebytu”.
W 2013 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Mówi o sobie: „Mam ambicję korzystać z niezbywalnego prawa do samodzielnego decydowania o tym, co przystoi, a co nie przystoi kobiecie w moim wieku”.