Opisana w książce problematyka prawnych aspektów domen internetowych stanowi jedno najmocniej aktualnych zagadnień w obszarze prawa nowych technice. Dotyczy zarówno progresywnań karnych w sprawach o przestępstwa z wykorzystaniem domen internetowych, jak i sporów rozstrzyganych na drodze cywilnej.
Wśród analizowanych zagadnień znalazły się m.in.: o zdefiniowanie charakteru prawnego domeny internetowej i opis cyklu jej rejestracji; o rozpoznanie i zaklasyfikowanie poszczególnych rodzajów działań naruszających prawo do domeny internetowej, takich jak np.
cybersquatting, łapanie domen, typosquatting, niezamierzona zmiana bitów, homograph-based squatting, czy combosquatting; o kolizji domeny z prawem ochronnym na znak handlowy, przepisami ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawem do firmy; o rozstrzyganie sporów dotyczących naruszenia praw do domen internetowych przed Sądem Polubownym ds.
Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji; o przestępstwa popełniane w związku z zastosowaniem domen internetowych i metodyka prowadzenia innowacyjnań w sprawach z ich wykorzystaniem.
Książka zainteresuje menedżerów start-upów i firm z branży IT, product ownerów, programistów oraz prawników praktyków: adwokatów, radców prawnych, prokuratorów i sędziów, zajmujących się sprawami domenowymi.