Podręcznik jest kontynuacją dzieła pióra Aleksandra Woltera, aktualizowanego początkowo poprzez Jerzego Ignatowicza i Krzysztofa Stefaniuka, a aktualnie tylko poprzez tego ostatniego. Kolejne (czwarte) wydanie podręcznika uwzględnia zmiany Kodeksu cywilnego dokonane w ostatnim czasie, w szczególności dotyczące przedawnienia, działania organów oraz statusu i kompetencji kuratora osoby prawnej. Zaktualizowano literaturę i orzecznictwo.
Na wstępie każdego rozdziału zamieszczono podstawową literaturę. W publikacji zaimplementowano niemało odesłań do doktryny i orzecznictwa, zgodnie z przekonaniem, iż wykład uniwersytecki powinien wskazywać, że treść uregulowań prawnych jest „odkrywana" w wyniku analiz i dyskusji, a niekiedy jeszcze sporów prowadzonych w literaturze prawniczej, jak też powinien zwracać uwagę na niezastąpiony udział judykatury w wyjaśnianiu sensu wykorzystywanych przepisów.
W podręczniku zastosowano dwa warianty czcionki. To rozróżnienie oznacza, że czytelnicy – studenci, do których jest on adresowany, powinni zwrócić szczególną uwagę na partie pisane normalną czcionką, lecz nie oznacza, iżby te oznaczone petitem można było pominąć bez uszczerbku dla zrozumienia wykładu.
Tytuł Prawo cywilne. Zarys części ogólnej Autor Jerzy Ignatowicz,Krzysztof Stefaniuk,Aleksander Wolter Wydawnictwo Wolters Kluwer EAN 9788382234671 ISBN 9788382234671 Kategoria Prawo\Kodeksy liczba stron 512 Rok wydania 2020 Oprawa Miękka Wydanie 4