Wprowadzenie do anty-filozofii
Wprowadzenie do anty-filozofii
Wprowadzenie do anty-filozofii

Wprowadzenie do anty-filozofii

Ostatnia cena
44,80 zł

Informacje na temat oferty

Obecnie produkt Wprowadzenie do anty-filozofii z kategorii pozostałe książki nie jest dostępny w żadnym monitorowanym sklepie w bazie Docero. Cena, po której był dostępny nabycia 44,80 zł została zarejestrowana 24.05.2024. Sprawdź dostępność w innym terminie.

Zobacz opis produktu
  • Cechy:
  • Pozostałe książki
  • 9788377370421
  • twarda
  • Groys Boris
  • Oficyna Naukowa
  • 244
  • 2012

Opis Wprowadzenie do anty-filozofii

Groys spogląda na dzieje filozofii z perspektywy dzisiejszego człowieka, który napotyka dwa pozornie sprzeczne przekonania: że „nie ma żadnej prawdy" i że „prawdy jest za mnóstwo". Ci z filozofów, którzy chcieli anihilować tę normę, prowadzącą de facto do urynkowienia prawdy, postulowali taką zmianę świata i nas samych, w wyniku której prawda „ujawni się sama".

Groys mówi o anty-filozoficznym (poprzez analogię do anty-sztuki) zwrocie w obrębie filozofii. Opisuje go w kategoriach fenomenologicznych, otwierających przed kimś, kto potrafi wyłączyć własne uwarunkowania życiowe, szansę na intrygującą grę różnymi możliwościami życiowymi w trybie „jak gdyby".

Filozofia poszukuje prawdy, ale do tej pory znalazła tylko niemało konkurujących ze sobą prawd. W XIX wieku tacy myśliciele, jak Marks, Nietzsche i Derrida zaryzykowali radykalny przełom: Nie krytykowali już prawd swych poprzedników, lecz ogłosili światu własne prawdy jak rozkaz.

Tym samym narodziła się antyfilozofia, która według Borisa Groysa ucieleśnia współczesne rozumienie prawdy. Jego portrety wielkich antyfilozofów po raz pierwszy ukazują ich myślenie w powiązaniu: od Kierkegaarda przez Heideggera do Derridy.

Książkę tę można czytać jako historię szczególnego typu filozofii,także jako wprowadzenie do myślenia na miarę czasu. Tytuł Wprowadzenie do anty-filozofii Autor Boris Groys Wydawnictwo Oficyna Naukowa EAN 9788377370421 ISBN 9788377370421 Kategoria Nauki humanistyczne\Filozofia liczba stron 244 Format 14x21x1.8 cm Rok wydania 2012 Oprawa Twarda Waga 0.384 kg

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Wprowadzenie do anty-filozofii
Kategoria Pozostałe książki
ISBN 9788377370421
Oprawa twarda
Autor Groys Boris
Wydawnictwo Oficyna Naukowa
Ilość stron 244
Rok wydania 2012
Aktualnych ofert 0
Najniższa cena -
Najwyższa cena -
W bazie od 15.02.2018
Data aktualizacji 24.05.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu -

Historia cen

Funkcja monitorowania zmian cen pozwala na analizę wartości produktu na przestrzeni czasu.

Nie udało się pobrać historycznych informacji na temat cen dla tego produktu. Spróbuj proszę ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Podziel się z innymi swoją opinią o produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym kupującym.

Jeszcze nikt nie ocenił Wprowadzenie do anty-filozofii. Bądź pierwszy i dodaj swoją opinię!

Znalezione oferty w bazie

Ewentualne koszty dostawy dla Wprowadzenie do anty-filozofii nie zostały uwzględnione w cenach prezentowanych poniżej ofert. Przy wyborze miejsca w którym kupisz produkt, zapoznaj się z renomą sklepu i rozważ dodatkowy koszt związany z wysyłką. Aktualizacja listy propozycji cenowych następuje co kilka minut.

  • Na chwilę obecną nie mamy dostępnych ofert dla Wprowadzenie do anty-filozofii. Proszę sprawdź ponownie później.

Produkty powiązane

Inne z kategorii Pozostałe książki

Brak innych produktów w kategorii Pozostałe książki
...