Książka oparta na badaniach odnoszących się do aktualnych problemów w obszarze pracy zespołowej i uzyskiwania przez świeże grupy zawodowe uprawnień w tym szczepień ochronnych i pandemii Covid-19. Z recenzji prof.
dr hab. Med. Ewy Marcinowskiej-Suchowierskiej: "Praca demonstruje dużą wartość poznawczą oraz merytoryczną i powinna być szeroko dostępną pozycją dla najróżniejszych grup zawodowych związanych z ochroną zdrowia (...).
Przedstawienie w jednym z rozdziałów problemów, z którymi będzie musiał zmierzyć się polski system zdrowia po pandemii COVID-19, wraz z wytypowaniem wyzwań,, jest ogromnie wartościowe, zwłaszcza że tłem dla wyszczególnionych problemów są krótkie opisy sposobów reagowania na pandemię przez gremia międzynarodowe, a także systemy zdrowia w Chinach, USA, sporej Brytanii, Polsce i Szwecji i zawierają prognozy skutków epidemii w Polsce".
Z recenzji dr. Hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskiego: "Ogromnym walorem książki jest jej zawartość merytoryczna. Po pierwsze są tu rozdziały, które odnoszą się bezpośrednio do obecnych problemów związanych z pandemią COVID-19.
Co jednak atrakcyjne, jest tu ponadto kilka rozdziałów rozważających problem współpracy w zespołach diagnostyczno-terapeutycznych w odniesieniu do problemów ogólnych: medycznych, prawnych, ekonomicznych, etycznych, które - bez względu na okoliczności będą za każdym razem aktualne (...).
W książce znalazły się także teksty demonstrujące problem współpracy w aspekcie historycznym i etycznym. To bardzo ważny komponent tej publikacji, dopełniający ją, a zarazem jest to interesujący zabieg ze strony jej redaktorów".