§ hasła z zakresu diagnozy i stymulacji rozwoju dzieci z przeróżnymi rodzajami i stopniem niepełnosprawności; patologii i profilaktyki rozwoju; edukacji, rehabilitacji, resocjalizacji oraz terapii medycznej i psychologiczno-pedagogicznej osób niepełnosprawnych; społecznego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w różnych środowiskach życia; regulacji prawnych dotyczących tych osób;
§ biogramy prekursorów i twórców pedagogiki specjalnej
Obowiązkowa lektura nie tylko dla studentów i pracowników naukowych, ale także dla wszystkich mających kontakt i pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Małgorzata Kupisiewicz - dr hab., prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, kierownik Zakładu Surdopedagogiki Wydziału Nauk Pedagogicznych APS.
Każdego niemal roku wzrasta ilość osób niepełnosprawnych w różnym wieku dotkniętych w różnorodnym stopniu i przeróżnymi rodzajami niepełnosprawności. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia z przełomu XX i XXI wieku wynika, iż na kuli ziemskiej ilość niepełnosprawnych wynosiła około 500 milionów ludzi, a w Polsce obejmowała około 12% ogółu ludności, w tym ponad 3% dzieci w wieku do 14 roku życia. Znaczy to, że ponad 4 miliony osób wymagało u nas i nadal wymaga – trwale albo okresowo – przeróżnych form i zakresów diagnozy, profilaktyki, rehabilitacji, a także terapii o charakterze opiekuńczym, leczniczym i psychopedagogicznym, a także wsparcia socjalnego i prawnego. ( ) wielki udział w realizacji tego celu ma pedagogika specjalna.
fragment Przedmowy
ISBN: 9788301173043
Kod paskowy: 9788301173043
Autorzy: Kupisiewicz Małgorzata
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 452
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.8x23.8cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.49
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka