BARWNA I Z GAWĘDZIARSKIM TALENTEM NAPISANA AUTOBIOGRAFIA JEDNEGO Z najszczególniej WSZECHSTRONNYCH POLSKICH AKTORÓWChoć nazywa siebie „pierwszym komediantem kraju” i kokieteryjnie stwierdza, że „oprócz tego Ferdka to chyba niewiele w życiu zagrał”, Andrzej Grabowski poprawnie zna swoje różnorodne możliwości.
Występował w kabarecie, grał w wielu filmach i spektaklach teatralnych, nagrał cztery płyty z piosenkami (sam też je pisze), jest także jurorem w Tańcu z gwiazdami. Ponadto okazuje się genialnym gawędziarzem, w jego historii jest miejsce na śmiech, smutek, wódkę, ładne kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy.Opowieść o dzieciństwie w rodzinnej Alwerni uzmysławia, że po ponad sześćdziesięciu latach niesforny chłopak z niewielkiego miasteczka wciąż w Grabowskim siedzi i ma się całkiem korzystnie.
Niezwykła wrażliwość aktora, skrywana za żartami komedianta, nadzwyczajnie wybrzmiewa pomiędzy wierszami opowieści o jego życiu.„Gdyby pan Grabowski w Stanach Zjednoczonych był tak popularny i rozpoznawalny, jak jest w Polsce, latałby na plan własnym odrzutowcem albo helikopterem.
Grałby tylko w najlepszych produkcjach. Tylko tu, w Polsce, może się zdarzyć to,przez udział w serialu Świat według Kiepskich jest eliminowany z innych produkcji" - powiedział Jerzy Bogajewicz, reżyser filmu Boże skrawki, gdy w trakcie festiwalu filmowego w Gdyni zapytano go, jak mógł zaangażować człowieka grającego w kretyńskim serialu.Kocham Ciebie i podziwiam, przyjacielu, wtedy zwłaszcza, kiedy stajesz na krześle i solidnym głosem próbujesz wyśpiewać arię Cavaradossiego z opery „Tosca”.
Z lekka podchmieleni pękamy ze śmiechu. Tyko nie wiem, czy do końca optymalnie. Bo ja w tej maskaradzie dostrzegam też rozpacz artysty, któremu na co dzień wypełniona po brzegi widownia każe śpiewać „Szła dzieweczka do laseczka”.
Tobie, najlepszemu w historii polskiego teatru „Jaśkowi” z Wesela Wyspiańskiego. Tobie, jak niewiele kto predysponowanemu dziś do takich ról jak Szekspirowski Falstaff, Colas Breugnon i król Lear. Jan Nowicki Jakub JabłonkaRocznik 1974.
Pochodzi z Opola, w którym ukończył studia na kierunku marketing i zarządzanie. Od 1999 roku mieszka w Warszawie. Pracował m.in. W Polskim Radiu, Sony Music, CD Projekcie, Fabryce Słów. Menedżer słuchający ludzi, przedsiębiorca, kompozytor, muzyk i filmowiec.
Dociekliwy rozmówca z reporterskim zacięciem. Ojciec Leny i Leo, którym demonstruje świat z perspektywy roweru, namiotu, pociągu i wymyślanych przez siebie bajek. We wszystkim potrafi zobaczyć muzykę, a co za tym idzie – udoskonaloną stronę dnia.
Stworzył Klub śladowego Pisarza – kreatywne warsztaty pisarskie dla najmłodszych.Paweł ŁęczukRocznik 1978. Ukończył geografię na Uniwersytecie Szczecińskim i kilka kierunków na innych uczelniach. Poeta i animator kultury z żyłką reportera.
Zorganizował setki imprez literackich w Warszawie, wspó