Wybuch reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu to jedno z najszczególniej dramatycznych wydarzeń lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Promieniowanie, niepewność, panika. Kilkadziesiąt sekund wystarczyło, aby życie tysięcy ludzi legło w gruzach, a miliony ogarnął zwierzęcy strach o przyszłość.
Co dziś zostało po tamtych emocjach$460 I po tamtym miejscu$461 Obszar, z którego po katastrofie ewakuowano zagrożoną zanieczyszczeniem ludność, nazywany jest Strefą. Jest niedostępny, ale nie aż tak, aby nie dało się do niego dotrzeć.
A kto zrobi to raz, chce tu wracać. Strefa wciąga, proponuje niesamowite doznania, daje wolność, lecz w zamian nie pozwala przestać o sobie myśleć. Tomasz Ilnicki czarnobylską strefę wykluczenia odwiedził sześciokrotnie.
Opowiadając o tym, zabiera nas w podróż w przeszłość i przyszłość równocześnie. Jak w grze komputerowej prowadzi nas przez kolejne lokacje: obfite aleje Prypeci, miasta-widma, w którym natura zwyciężyła cywilizację, cmentarzysko statków, przerażający pustką oddział położniczy szpitala.
Razem z nim przebijamy czołówką mroki korytarzy w podziemnym laboratorium, żeby za chwilę spoglądać na ten fascynujący świat ze szczytu dźwigu. Szczera, autentyczna opowieść o pasji, poszukiwaniu wolności i cenie, jaką za to trzeba zapłacić.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.