Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy
Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy
Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy
Historia Replika

Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy

19,31 zł

Promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 19,31 zł

Przejrzeliśmy wiele sklepów online w systemie Docero aby odnaleźć najbardziej korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie. Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy Replika z kategorii historia kupisz w cenie 19,31 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 19,31 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Historia
 • Replika
 • 9788366481657
 • miękka
 • Laura Priestess
 • Replika
 • 2020

Opis Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy

Poruszająca książka, o trudnej tematyce, spisana na podstawie przeżyć i doświadczeń autorki, która zgodziła się wpuścić czytelnika do najistotniej intymnych zakamarków swej duszy. Od dawna trwają dyskusje, iż bicie, a tym samym przemoc wobec dzieci nie mogą być akceptowanymi społecznie sposobami na wychowanie.

niemało środowisk i organizacji walczy z rozpowszechnionym hasłem, że 'klaps to nie bicie', 'klaps to nie przemoc', 'od klapsa jeszcze nikt nie umarł', 'pupa to nie szklanka'.

Z badań wynika, iż prawie 60 procent z nas akceptuje klapsy, zupełnie nie zdając sobie sprawy, iż nie trzeba maltretować dziecka, aby wyrządzić mu krzywdę i iż pułapki tego typu zachowań mogą czyhać zupełnie gdzie indziej.

I właśnie o tym 'gdzie indziej' traktuje niniejsza książka. Rodzic, wymierzając klapsa w pośladki, tę bronioną, szczególną część ciała, nie ma świadomości, że przekracza intymną granicę seksualności dziecka.

Dotyka czegoś, czego ono jeszcze nie rozumie, nie umie nazwać,intuicyjnie wyczuwa. Część ciała, którą nauczyło się uważać za prywatną, jest nagle dotykana na siłę przez dorosłego. A dziecku się wmawia, iż jest to w porządku.

Autorka porusza trudny temat wpływu bicia w intymne części ciała, którego doświadczała jako dziecko, na jej późniejsze problemy z seksualnością. By uporać się z traumą, która naznaczyła całe jej życie, postanowiła zmierzyć się z tematem nieświadomie deformowanej dziecięcej seksualności; tematem tabu, który długo praktycznie nie istniał w społecznej świadomości.

Praca nad książką była dla autorki wyzwaniem. Targały nią ogromne emocje, stąd tak dużo w treści nacechowanych nimi określeń, odrobina patosu i afektacji. Nie chcieliśmy tego zmieniać. Nie jest to opracowanie naukowe, choć autorka korzystała z wielu źródeł, rozmawiała z psychologami, seksuologami, terapeutami, księżmi.

W ostateczności jednak największą wartością tejże książki jest szczególnie osobista, intymna, a jednocześnie szczera opowieść o potrzebie miłości, szacunku i zrozumienia. Opowieść o bitej dziewczynce, która wyrosła na niepewną siebie kobietę.

Czas się tej niezawinionej niepewności wyzbyć. 'Napisałam tę książkę nie tylko dla innych, lecz też dla samej siebie. Jednak te dwa cele ściśle łączą się ze sobą. Powinnam mówić, mówić szczególnie głośno, tak żeby mój głos przebił się przez tłum.

Po to, żeby ochronić inne osoby, by pomóc tym, które doznały tego samego zła i potrzebują wsparcia'. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy
Kategoria Historia
Marka Replika
ISBN 9788366481657
Oprawa miękka
Autor Laura Priestess
Wydawnictwo Replika
Rok wydania 2020
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 19,31 zł
Najwyższa cena 19,31 zł
W bazie od 12.09.2022
Data aktualizacji 23.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność monitorowania historii cen pozwoli Ci podejmować.

Przepraszamy, obecnie brak aktualnych danych na temat historii cen tego produktu.

Recenzje / opinie

Opinia klientów jest dla innych niezwykle istotna! Wyślij recenzję produktu.

Obecnie nie ma opinii dotyczących Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy. Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

Ewentualne koszty wysyłki dla Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy Replika nie są uwzględnione w cenach prezentowanych poniżej ofert. Zanim wskażesz miejsce zakupu, zapoznaj się z oceną firmy i uwzględnij koszt wysyłki/dostawy. Katalog propozycji cenowych jest regularnie uaktualniana, co kilka minut.

 • Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Replika Jedenaste nie dotykaj. moja historia przemocy Sklep on-line
  ★★★★★
  19,31 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Historia Replika

Produkty powiązane

Czas chaosu
Replika
34,35 zł

Czas chaosu

Replika Żołnierze wyklęci
Replika
Replika Viva la polonia
Replika

Inne z kategorii Historia

Kienzler iwona Kobiety wojowniczki
Kienzler Iwona
70 pułk piechoty Ajaks
Ajaks
Galicja
Znak horyzont
103,95 zł

Galicja

Koronowo 10 X 1410
Inforteditions
36,99 zł

Koronowo 10 X 1410

Zysk i s-ka Ostatnie lato wandalów
Zysk i S-ka
...