Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne
Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne
Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne
Historia Graf-ika

Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne

68,14 zł

Okazja dla Ciebie!

Najlepszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 68,14 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość sklepów internetowych w bazie danych Docero aby odszukać najlepszą ofertę dla Ciebie. Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne Graf-ika z kategorii historia kupisz w cenie 68,14 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana cena 68,14 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Historia
 • Graf-ika
 • 9788392526810
 • twarda
 • Krzysztof Załęski
 • Graf-ika
 • 114
 • 2010

Opis Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne

Konstytucje i Ustawy Generalne sporego Mistrzostwa Polskiego i Litewskiego pod młotkiem Ignacego hr. Potockiego przyjęte i zaprzysiężone w roku 1781 Reprint jedynego na świecie, ocalałego egzemplarza.

Odnalezienie egzemplarza Ustaw drukowanego w języku francuskim i uzupełnionego pisaną odręcznie wersją niemiecką pozwala wypełnić lukę w znajomości dziejów wolnomularstwa polskiego epoki stanisławowskiej.

Oprawiona w czarny półskórek i zieloną oprawę, z wytłaczanym złoconym ornamentem przy krawędziach i sześcioramienną gwiazdą utworzoną z połączenia dwóch trójkątów po środku. Na karcie tytułowej znajduje się symboliczne przedstawienie Świątyni, do której prowadzi siedem stopni.

Status et Reglemens składają się w części pierwszej z sześciu artykułów, powtarzających The Charge of a Free-Masons z angielskiej konstytucji Jamesa Andersona. Część druga składa się z siedmiu rozdziałów podzielonych na szczegółowe artykuły.

Razem artykułów w tej części jest pięćdziesiąt (w konstytucji angielskiej jest 39). Łącznie więc, z sześcioma artykułami części pierwszej, Ustawy składają się z 56 artykułów, a nie z 55, jak to podaje Wilkoszewski.

Ustawy zostały rozdrukowane prawdopodobnie w Warszawie przez oficynę Piotra Dufoura. O tym, że prezentowane ustawy znajdowały się w Lożach, świadczy nie tylko stempel na jedynym znanym dziś egzemplarzu, który reprodukujemy, z dodaniem tłumaczenia na język polski,na dodatek wpis do 'Summaryusz papierów złożonych w Archiwum S.

i D. Świątyni Izis' pod Nr 3tio Konstytucje i Ustawy Generalne społeczeństwa podpisane przez W Mistrza Ignacego Potockiego dnia 27 Xbra 1781 Ru. O wyjątkowości pozycji decyduje nie tylko reprint Ustaw,także exlibris mężczyzny Załęskiego.

Książka została wydana w nakładzie 600 numerowanych egzemplarzy, od 1 do 600. W sprzedaży znajdują się tylko pozycje od 250 - 300 i od 350 - 600.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne
Kategoria Historia
Marka Graf-ika
ISBN 9788392526810
Oprawa twarda
Autor Krzysztof Załęski
Wydawnictwo Graf-ika
Ilość stron 114
Rok wydania 2010
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 68,14 zł
Najwyższa cena 68,14 zł
W bazie od 23.10.2018
Data aktualizacji 13.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii cen pozwala Ci podejmować przemyślane decyzje o zakupie.

Obecnie nie mamy danych archiwalnych cenowych dla produktu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Recenzje / opinie

Twoja opinia jest dla innych niezwykle istotna! Dodaj recenzję tego produktu.

Obecnie nie ma opinii dotyczących Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne. Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

W cenach ofert dla Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne Graf-ika, zaprezentowanych na poniższej liście, nie uwzględniono ewentualnych kosztów wysyłki. Zanim wybierzesz, gdzie dokonać zakupu, zapoznaj się z opiniami na temat sklepu i uwzględnij warunki dostawy. Lista propozycji cenowych jest odświeżana raz na kilka minut.

 • Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Graf-ika Konstytucje i ustawy generalne Sklep on-line
  ★★★★★
  68,14 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Historia Graf-ika

Produkty powiązane

Graf-ika Cichociemna elita
Graf-ika
Atlas geograficzny. ilustrowany
Graf-ika

Inne z kategorii Historia

Kienzler iwona Kobiety wojowniczki
Kienzler Iwona
70 pułk piechoty Ajaks
Ajaks
Zysk i s-ka Ostatnie lato wandalów
Zysk i S-ka
...