W ostatnich latach byliśmy świadkami ogromnego postępu technik sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i uczenia głębokiego. Konsekwencje tego momentalnego rozwoju są odczuwalne w niemal każdej dziedzinie. Wydaje się, że to jedna z tych technologii, które powinny być przystępne dla jak najszerszej grupy ludzi. Dopiero wtedy uczenie głębokie wykorzysta w pełni swój potencjał i stanie się prawdziwym impulsem rozwoju naszej cywilizacji. Co prawda na pierwszy rzut oka ta niesamowita technologia może wydawać się wyjątkowo trudna i trudna do zrozumienia, warto jednak wykorzystać przystępne narzędzia, takie jak biblioteka Keras i język R, aby implementować mechanizmy uczenia głębokiego wszędzie tam, gdzie okażą się przydatne.
Ta książka jest świetnym przewodnikiem po technikach uczenia głębokiego. Poza wyczerpująco przedstawionymi podstawami znajdziesz tu zasady implementacji tych technik z wykorzystaniem języka R i biblioteki Keras. Dzięki dostępnym wyjaśnieniom i poręcznym przykładom prędko zrozumiesz choćby bardziej niełatwe zagadnienia uczenia głębokiego. Poznasz koncepcje i dobre praktyki związane z tworzeniem mechanizmów analizy obrazu, przetwarzania języka naturalnego i modeli generatywnych. Przeanalizujesz ponad 30 przykładów kodu uzupełnionego skrupulatnymi komentarzami. Na skutek czego ekspresowo przygotujesz się do korzystania z uczenia głębokiego w rozwiązywaniu potężnych problemów.
W tej książce między innymi:
- podstawowe koncepcje nienaturalnej inteligencji, uczenia maszynowego i uczenia głębokiego
- wprowadzenie do budowy i trenowania sieci neuronowych
- uczenie głębokie w przetwarzaniu obrazów
- modele generatywne tworzące obrazy i tekst
- perspektywy i ograniczenia uczenia głębokiego
François Chollet jest znany z reguły jako autor biblioteki uczenia głębokiego Keras. Obecnie pracuje w firmie Google w Mountain View w Kalifornii. Jest niekwestionowanym autorytetem w takich dziedzinach jak uczenie maszynowe i rozwój nienaturalnej inteligencji. Zajmuje się również rozwojem technik uczenia głębokiego związanych z przetwarzaniem obrazu oraz procesami logicznego myślenia. Zabierał głos na najważniejszych konferencjach branżowych.